Спрощений порядок розгляду кримінального провадження не звільняє суд від обов’язку встановити обставини, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, визначені в ч.1 ст.91 КПК.
На це звернула увагу об’єднана палата Касаційного кримінального суду, залишаючи без змін попередні рішення у справі №444/870/22, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особу було засуджено за ч.1 ст.286 Кримінального кодексу до покарання у виді штрафу в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн.) з позбавленням права керувати транспортними засобами на один рік. Ухвалено стягнути із нього на користь потерпілої 150 тис. грн. та в інтересах малолітніх дітей по 40 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди.
Згідно з обставинами справи, обвинувачений, керуючи автомобілем «BMW 535XI», виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткнення з автомобілем «Kia Rio». У результаті ДТП водій останнього отримала середньої тяжкості тілесні ушкодження, а два пасажири — легкі тілесні ушкодження.
У касаційній скарзі засуджений указував на те, що він цивільний позов визнавав частково, а тому вважав, що докази на підтвердження позовних вимог мали б досліджуватися в повному обсязі, проте суд першої інстанції, пославшись на положення ч.3 ст.349 КПК, обмежився лише допитом обвинуваченого та потерпілої.
Своєю чергою, ОП ККС зробила висновок про те, що суд на підставі ч.3 ст.349 КПК має право, якщо проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, в тому числі, у разі часткового заперечення винуватості особи у вчиненні окремого кримінального правопорушення в сукупності кримінальних правопорушень, яке має окрему кваліфікацію або є окремим епізодом кримінального правопорушення, чи невизнання цивільного позову. Й в такому випадку щодо цих оспорюваних обставин провести судовий розгляд у загальному порядку, дослідивши докази, які підтверджують або спростовують ці обставини.
У цій справі ОП ККС констатувала, що у частині розгляду цивільного позову суд першої інстанції з дотриманням вимог кримінального процесуального закону провів судовий розгляд у загальному порядку та в судовому засіданні безпосередньо дослідив докази на підтвердження позовних вимог. Й, виходячи із вимог розумності та справедливості, дійшов обґрунтованого висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Чи правий суддя, який виправдав водіїв, що відмовилися від огляду нарколога — засідання ТДП ВРП
09.10.2024
Чи використовуються всі можливості для дотримання прав особи в СДР (in durentia) - думка адвоката
30.09.2024
Майно або воля: корупціонерам запропонують віддати все заради умовного покарання — проект
18.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!