Суб’єкти субсидіарної відповідальності не наділені повним обсягом процесуальних прав учасників справи про банкрутство, зокрема права на оскарження судових рішень у такій справі (у т.ч. ухвали про визнання грошових вимог кредиторів до боржника).
На цьому наголосила судова палата для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду, залишаючи без змін ухвалу апеляційної інстанції у справі №910/4685/20, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особа, на яку, серед інших, покладено субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями боржника в сумі понад 205,5 млн грн., звернувся до апеляційного госпсуду із апеляційною скаргою на ухвалу госпсуду в частині визнання ТОВ кредитором боржника-банкрута.
Апеляційний суд закрив провадження, оскільки заявник не довів, що оскаржуваною ухвалою про визнання грошових вимог ТОВ вирішені питання про його права, інтереси та (або) обов’язки у справі про банкрутство боржника.
Погоджуючись із таким рішенням, КГС зазначив, що на момент розгляду та визнання госпсудом грошових вимог кредитора майнового інтересу суб’єктів субсидіарної відповідальності не може існувати, оскільки в темпоральному аспекті не існує ще самих суб’єктів відповідальності. А тому, відсутні підстави для віднесення суб’єктів субсидіарної відповідальності у справі про банкрутство до тих осіб, про права, інтереси та (або) обов’язки яких суд вирішив ухвалою про визнання кредиторських вимог (за винятком, якщо в мотивувальній чи резолютивній частині такої ухвали містяться висновки суду про права та обов’язки названих суб’єктів), що у свою чергу не наділяє їх правом на апеляційне оскарження таких ухвал.
Крім цієї справи в огляд рішень судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС за 2023 рік увійшли й низка інших. Зокрема, стосовно:
застосування ст.204 ЦК у поєднанні з положеннями КзПБ при розгляді заяви з кредиторськими вимогами за борговою розпискою та визнання кредиторських вимог;
розгляд скарг на дії ДВС у межах провадження у справі про банкрутство;
закриття справи про банкрутство з підстав закінчення строків процедури розпорядження майном боржника тощо.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!