Окремо від рішення суду можуть бути оскаржені ухвали суду першої інстанції щодо як забезпечення доказів, так і відмови в забезпеченні доказів чи скасування ухвали про забезпечення доказів.
Про це нагадав Касаційний цивільний суд, скасовуючи ухвалу апеляційної інстанції у справі №642/6942/20, повідомляє «Закон і Бізнес».
У цій справі особа подав заяву про забезпечення доказів, шляхом призначення експертизи, в якій просив забезпечити докази ступеня вини кожного учасника ДТП.
Суд першої інстанції відмовив у цьому, вважаючи, що відповідач не довів необхідності проведення такої експертизи. Апеляційний суд повернув апеляційну скаргу, зазначивши, що нормами цивільного процесуального законодавства не передбачено право на апеляційне оскарження окремо від рішення суду ухвали про відмову в призначенні експертизи.
Своєю чергою КЦС нагадав, що способами забезпечення доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов’язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом (ч.2 ст.116 ЦПК).
Згідно з п.2 ч.1 ст.353 ЦПК окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали щодо забезпечення доказів, відмови в забезпеченні доказів чи скасування ухвали про забезпечення доказів.
Колегія суддів зауважила, що підстави та порядок забезпечення доказів, а також подання учасниками справи та їх представниками заяви про забезпечення доказів та її розгляду судом, враховуючи певні особливості їх отримання, передбачені стст.116, 117, 118 ЦПК і законодавцем виділено окремо §8 у гл.5 «Докази та доказування».
Аналіз матеріалів справи свідчить, що особа звернувся саме із заявою про забезпечення доказів у порядку ст.116 ЦПК та оплатив судовий збір. За таких обставин апеляційний суд зробив неправильний висновок про повернення скарги, оскільки вона подавалася на ухвалу про відмову в задоволенні заяви про забезпеченні доказів.

Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!