Додаткове рішення є невід’ємною частиною рішення у справі. У разі скасування рішення у справі ухвалене додаткове рішення втрачає силу.
Про це зазначила Велика палата ВС у постанові від 05.07.2023 у справі №904/8884/21, інформує «Закон і Бізнес».
Спір стосувався поновлення договору оренди між товариством та Дніпровською міською радою на підставі ч.6 ст.33 закону «Про оренду землі».
Суд першої інстанції позов задовольнив. Апеляційний господарський суд це рішення скасував, у задоволенні позову відмовив та прийняв додаткову постанову про стягнення с позивача судового збору.
Ксаційний господарський суду передав справу на розгляд Великої палати. Вона, своєю чергою, скасувала постанову апеляційного госпсуду, залишивши в силі рішення суду першої інстанції.
Крім цього, ВП зауважила, що за загальним правилом у судовому рішенні повинні бути розглянуті усі заявлені вимоги, а також вирішені всі інші, зокрема й процесуальні питання. Неповнота чи невизначеність висновків суду щодо заявлених у справі вимог, а також невирішення окремих процесуальних питань, зокрема розподілу судових витрат, є правовою підставою для ухвалення додаткового судового рішення.
Тобто додаткове рішення — це акт правосуддя, яким усуваються недоліки судового рішення, пов`язані з порушенням вимог щодо його повноти. Водночас додаткове рішення не може змінити суті основного рішення або містити в собі висновки про права та обов`язки осіб, які не брали участі у справі, чи вирішувати вимоги, не досліджені в судовому засіданні.
Тож оскільки суд касаційної інстанції дійшов висновку про необхідність скасування постанови апеляційного суду, то й додаткову постанову також слід скасувати.

Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!