Вкрай низький рівень оплати праці призводить до відтоку кадрового потенціалу із судів найнижчої ланки держслужбовців, а саме секретарів судових засідань та помічників суддів. Це терміново слід виправляти.
Відповідна петиція від 10.04.2023 №22/189076-еп створена на веб-сайті офіційного інтернет-представництва Президента України, інформує «Закон і Бізнес».
У ній йдеться про те, що «ситуація, яка склалась щодо рівня фінансового забезпечення і оплати праці найнижчої ланки державних службовців апарату загальних місцевих та апеляційних судів по всій державі є такою, що призводить до систематичного та масового звільнення працівників, що порушує нормальне функціонування судів».
Тож якщо ситуація стосовно оплати праці секретарів судових засідань, помічників суддів та іншими службовців апарату загальних місцевих та апеляційних судів найближчим часом не зміниться, то «у перспективі нікому буде здійснювати фіксацію судового процесу, складати проекти процесуальних документів…, що в свою чергу може призвести до неможливості провадження судочинства в державі».
Автор петиції звертається до Президента з проханням визначити, як невідкладний та підтримати у ВР проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№6311). Також пропонується доручити Кабінету Міністрів вжити відповідних заходів щодо вирішення питання з підвищенням заробітної плати, найнижчої ланки державних службовців апарату судів та внести на розгляд парламенту відповідний проект змін до закону про державний бюджет.
За два дні петицію підтримали вже більше 1230 осіб з 25 тис. необхідних.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!