Політична заангажованістю, низька ефективність діяльності, а також системні факти умисного знищення доказів та дезертирства рядового та начальницького складу вимагають перезавантаження ДБР.
У цьому впевнені народні депутати, які зареєстрували проект закону «Про перезавантаження Державного бюро розслідувань» (№8059), повідомляє «Закон і Бізнес».
Вони стверджують, що «численні факти дозволяють визнати роботу ДБР протягом 2019—2022 років незадовільною та такою, що внаслідок системних порушень законодавчо встановлених засад його діяльності призвела до дискредитації цього правоохоронного органу, всієї правоохоронної системи держави».
Враховуючи ще й порушення Конституції під час його визначення правового статусу ДБР, нардепи пропонують ліквідувати бюро зовсім, визнавши таким, що втратив чинність, закон «Про Державне бюро розслідувань». Це буде підставою для ліквідації ДБР як юридичної особи публічного права, а також дострокового припинення трудових договорів (контрактів) з його працівниками.
Утім, передбачається, що новий орган з такою самої назвою буде утворено Кабінетом Міністрів як центральний орган виконавчої влади на підставі нового закону. До того часу повноваження з підслідності кримінальних проваджень, віднесені відповідно до ч.4 ст.216 КПК до компетенції слідчих органів ДБР, передадуть детективам Національного антикорупційного бюро України.
Нардепи дорікають, що співробітники ДБР не стільки розслідують злочини, скільки знищують докази.
Матеріали за темою
Бізнесмени обурилися можливими змінами до КПК, що уможливлять свавілля органів слідства — заява
16.01.2025
Як стягнути витрати потерпілого з особи, звільненої від кримынальної відповідальності — ОП ККС
16.12.2024
Судовий контроль за досудовим розслідуванням: ключова гарантія забезпечення прав і свобод
03.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!