Наразі судовий експерт може бути притягнутий до юридичної відповідальності. Проте ні підстав притягнення до дисциплінарної відповідальності, ні видів стягнень закон не визначає.
Заповнити цю прогалину пропонує нардеп Валерій Божик, який розробив проект «Про внесення змін до Закону України «Про судову експертизу» (№7735), повідомляє «Закон і Бізнес».
Як зазначає автор, його пропозиція спрямована на «удосконалення організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності». Для цього встановлюється, що порядок здійснення контролю щодо судово-експертної діяльності визначається в межах повноважень міністерствами та іншими державними органами, що здійснюють організаційно-управлінське забезпечення судово-експертної діяльності.
Експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, конролюватиме Міністерство юстиції.
Водночас у ст.14 закону наводиться перелік із 12 проступків, за які на судового експерта можуть накласти дисциплінарне стягнення. Наприклад, за самостійне збирання матеріалів, які підлягають дослідженню, порушення строків проведення експертизи, вирішення питань, які виходять за межі його кваліфікації, включаючи питання права тощо.
Визначено і 3 види стягнень: попередження, тимчасове зупинення або припинення права на проведення судової експертизи. Прикметно, що в проекті не застережено максимальний строк тимчасового зупинення. Напевне, кожен державний орган самостійно вирішуватиме, на який строк відлучати експерта від такої діяльності.

Порушення порядку зберігання та поводження з об’єктами дослідження також вважатиметься дисциплінарним проступком.
Матеріали за темою
«Ототожнення електронного та матеріального носія» не є питанням права, а питанням фізики — адвокат
10.03.2025
Виконання фонетичної експертизи із застосуванням Sive Base викликає багато запитань — адвокат
07.03.2025
Межі апеляційного перегляду ухвали суду першої інстанції про призначення судової експертизи
12.02.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!