Вирішальною ознакою поняття «іграшка» є факт її використання у грі дітьми віком до 14 років. Тому відсутність на її пакуванні знака відповідності технічним регламентам є порушенням закону.
На таку особливість звернув увагу Касаційний адміністративний суд, скасовуючи попередні рішення судів у справі №160/643/21, інформує «Закон і Бізнес».
У ній товариство оскаржило до суду постанови і рішення ГУ Держпродспоживслужби про накладення штрафних санкцій за відсутність на іграшці або етикетці (ярлику) чи на її пакуванні знака відповідності технічним регламентам.
Окружний суд, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, виходили з того, що товар «костюм карнавальний для дівчаток» підпадає під визначення п.19 додатку 1 до Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2018 №151, а саме — модні аксесуари для дітей, не призначені для використання у грі. Таким чином, за висновком судів, вказаний товар є продукцією, яка не вважається іграшкою, і, як наслідок, на її пакуванні не повинен міститися знак відповідності технічним регламентам.
Утім, КАС не погодився з таким висновком і ухвалив нове рішення — про відмову в задоволенні позову, сформулювавши ширше визначення поняття «іграшка».
Проаналізувавши положення ст.44 закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок та ДСТУ № 2029-29 «Іграшки. Предмети ігрового вжитку» Загальні технічні умови» Суд дійшов висновку, що на території України введені в обіг іграшки мають відповідати вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок. Про це свідчитиме нанесення знака відповідності технічним регламентам згідно із загальними принципами маркування, установленими законом.
КАС дійшов висновку, що в силу положень пп.2, 3 регламенту він поширюється на продукцію, що розроблена або призначена для використання у грі дітьми віком до 14 років. І за цією ознакою окремі елементи, що входять до комплектації спірного товару, слід вважати іграшкою.
Колегія суддів також врахувала особливий характер спірних правовідносин, у яких дії ГУ Держпродспоживслужби спрямовані на захист життя та здоров’я дітей. А це є важливішим за економічні інтереси окремої особи, зокрема, права на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
В якості іграшки діти можуть обрати будь-що. Чи в такому разі має бути на такому "предметі" знак відповідності? Кадр із фільму "Іграшка"
Матеріали за темою
Лікарські засоби захистять 2D-кодуванням
27.09.2024
Як ВПО укласти декларацію з лікарем
13.08.2024
Як ВПО отримати безоплатну медичну допомогу
08.08.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!