У парламенті підготували законопроект, який має спростити вирубування дерев у сільській місцевості. Замість проведення тривалої процедури сільраді достатньо буде ухвалити відповідне рішення.
Як відзначає народний депутат Владислав Атрошенко (Партія регіонів), висаджені дерева з часом старіють, у результаті чого виникає проблема позбавлення від них. Порядок видалення зелених насаджень у населених пунктах визначено постановою Кабміну від 1.08.2006 №1045. Однак парламентар наголошує, що ця процедура досить складна та тривала.
Починається вона з подання юридичною або фізичною особою заяви про видалення зелених насаджень до виконавчого органу міської, селищної або сільської ради. Після цього виконавчий орган ради протягом 3 днів має затвердити склад спеціальної комісії, до якої, крім його представників, мають увійти представники заявника, власника земельної ділянки, територіального органу Державної екологічної інспекції, а також інших зацікавлених організацій.
Потім комісія в 5-денний термін визначає стан зелених насаджень і складає акт обстеження. Далі в 3-денний строк голова комісії готує проект рішення виконавчого органу ради про видалення дерев. І на завершення виконавчий орган ради у місячний термін приймає таке рішення.
«Наявність такої складної та довготривалої процедури майже унеможливлює її суворе дотримання в сільських населених пунктах. Виходить, що для вирубки дерева у віддаленому селі до нього треба привезти працівника територіального органу Державної екологічної інспекції, робоче місце якого, як правило, знаходиться в обласному центрі», — наголошує нардеп.
Нові правила вирубування дерев нардеп виклав у проекті «Про внесення доповнення до статті 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (№2157). Відповідно до нього видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває в приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється без видачі дозволу за рішенням власника і без сплати їх відновної вартості.
Також згідно з ініціативою на території сіл і селищ міського типу позбавлення від зелених насаджень у ряді випадків здійснюватиметься за рішенням виконавчого органу місцевої ради без погодження з іншими державними органами. Зокрема, спрощена процедура використовуватиметься в разі реконструкції або капітального ремонту об’єкта благоустрою, відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами, досягнення деревом вікової межі тощо.
В.Атрошенко переконаний, що законодавчі зміни не погіршать екологічної ситуації, адже, з одного боку, у селах вона не настільки складна, як у містах, а з другого — на місці спиляних дерев завжди можна буде посадити нові.
Матеріали за темою
Як здійснити рубку дерев з дотриманням природоохоронного законодавства, пояснили адмінсуди
в„–46 (1552), 13.11—19.11.2021
Проекти землеустрою погоджуватимуть також і місцеві ради
в„–28 (1430), 20.07—26.07.2019
Чи відлякає рейдерів посвідчення договорів оренди землі
в„–27 (1377), 07.07—13.07.2018
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!