Любов до тварин в Європі може обернутись екологічною катастрофою для України
Європейські країни починають запроваджувати заборону на виробництво хутра. Магнати цієї справи змушені перебиратися до інших країн, де відсутні законодавчі регулятори. Однією з таких є Україна.
Цьогоріч європейський тиждень моди в Лондоні пройде без натурального хутра. Такою була позиція дизайнерів, які дослухалися до побажань споживачів.
Нині відмова від натурального хутра є в Старому світі трендом. На сьогодні законодавча заборона на утримання хутрових ферм діє в 10 країнах, серед яких, скажімо, Велика Британія, Австрія, Нідерланди.
У Швейцарії відкриття хутряних ферм дозволяється лише в разі дотримання надзвичайно високих стандартів, що робить їх невигідними. У Норвегії, Бельгії, Угорщині, Швеції та Данії обмежують виробництво хутра. А Німеччина торік запустила процес цілковитого закриття хутряної промисловості.
В Україні питання виробництва хутра залишається відкритим. Відсутність спеціального закону, який би забороняв хутряні ферми або принаймні регулював суспільні відносини в цій площині, приваблює магнатів. Здавалося б, така зацікавленість іноземного бізнесу є бонусом для економіки держави. Проте насправді виходить трохи по-іншому.
Уже сьогодні жителі населених пунктів, у яких розміщуються хутряні ферми, зокрема с.Шульгівка Дніпропетровської області, змушені проживати в постійному смороді, потерпати від загострення респіраторних захворювань і відчувати неприємний присмак у питній воді. А обіцянки бізнесменів щодо створення нових робочих місць виявилися мильною бульбашкою, адже витримати умови, які пропонують власники хутряних ферм своїм працівникам, останні можуть не більше ніж кілька місяців.
Про те, як захистити українців від порушень з боку іноземних хутровиків, експерти подискутували під час круглого столу «Впровадження заборони виробництва хутра та функціонування звіроферм на законодавчому рівні». Ініціатором заходу виступив Комітет з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права Асоціації правників України.
На засіданні представники громадської організації «Єдина планета» та компанії «ХутроOFF» заявили, що написали законопроект, який має стати на захисті людей та тварин. Під час засідання документ передали представникам законодавчої влади. Наразі текст не оприлюднений, однак автори окреслюють основні напрями, які охоплюватиме законодавче регулювання. Йдеться про:
• цілковиту заборону на утримання звірів з метою одержання хутра;
• затвердження перехідного періоду, протягом якого ферми, що функціонують на території України, зможуть згорнути виробництво;
• уведення адміністративної або кримінальної відповідальності за порушення вимог закону.
У парламенті обіцяють розглянути та доопрацювати документ, залучивши до обговорення не лише представників зоозахисту, а й чиновників із профільних міністерств, а також бізнесменів.
Автори погоджуються з позицією нардепів, але закликають поквапитись. Адже за час обговорення хутряні ферми можуть завдати непоправної шкоди екології.
Через тримання в тісних клітках тварини на хутряних фермах страшенно потерпають.
Матеріали за темою
Експортувати брухт із ЄС стане важче
02.05.2023
Проблеми легпрому озвучили в Мінекономіки
03.03.2023
Виробництво металу падає через низькі ціни
17.12.2019
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!