Наявність на утриманні двох малолітніх дітей та матері-інваліда може бути достатньою підставою для звільнення від відбування покарання з іспитовим строком. На це звернув увагу Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ в ухвалі від 1.12.2017.
Зі скаргою до ВСС звернувся прокурор, якому рішення про звільнення засудженого від відбування покарання з іспитовим строком видалось занадто м’яким.
Засуджений обвинувачувався за ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) та ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу. Зваживши на рецидив злочину, проте врахувавши щире каяття особи, допомогу у розкритті вчиненого, а також наявність на утриманні членів родини, суди першої та апеляційної інстанції вважали за достатнє покарання засудити порушника до 3 р. 6 міс. позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК, він був звільнений від відбування покарання з іспитовим строком.
Відмовляючи у задоволенні касаційної скарги прокурора, в ухвалі № 739/288/17 ВСС зауважив, що доводи прокурора про невідповідність призначеного покарання тяжкості вчиненого та даним про особу порушника є безпідставними, оскільки судами попередніх інстанцій взято до уваги як обтяжуючі, так і пом’якшувальні обставини.
Матеріали за темою
Майно або воля: корупціонерам запропонують віддати все заради умовного покарання — проект
18.09.2024
Опосередкований ВАКС, або Намагання відмінити судовий контроль на досудовому розслідуванні взагалі
16.09.2024
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
09.09.2024
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
06.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!