Чи допустимо покладати функції розслідування злочинів на підрозділ, який входить до однієї структури з підозрюваними? Питання можна вважати риторичним, але від Конституційного Суду очікують офіційного висновку.
Сьогодні КС продовжує усні слухання подання уповноваженого ВР з прав людини щодо конституційності положень ч.6 ст.216 Кримінального процесуального кодексу. Нагадаємо, що така норма була додана до кодексу разом із законом «Про Вищу раду правосуддя» від 21.12.2016 № 1798-VIII. Вона визначає спеціальну підслідність для злочинів, що вчинені на території або приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби. Досудове розслідування у таких кримінальних провадженнях мають проводити слідчі органи самої ДКВС.
На думку омбудсмена, це не забезпечує дотримання європейських стандартів щодо незалежності розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з позбавленням життя людини, її катуванням, жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням чи покаранням. Адже навряд чи подібне «саморозслідування» можна назвати ефективним.
Правники також розкритикували подібне нововведення, оскільки очевидним є конфлікт інтересів (див. «ЗіБ» №44). Навряд чи керівництво пенітенціарної системи та Мін’юст будуть зацікавлені «виносити сміття з хати».
Однак законодавці не поспішають виправити передноворічний недогляд. Тож, схоже, це доведеться зробити КС.
Матеріали за темою
РАУ заявила про тиск НАЗК на суддів КС
12.06.2024
За оскарження ухвали суду щодо бездіяльності виконавця судовий збір не повинен сплачуватися — КС
14.05.2024
КПК не забороняє перегляду за нововиявленими обставинами будь-яких видів судових рішень — рішення КС
11.04.2024
Очільник КСУ задекларував храм
12.02.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!