До питання про ризики організації кримінальної практики в юридичній фірмі
Криза, що вдарила по реальному сектору економіки, не могла не вплинути на структуру ринку юридичних послуг. Як відомо, право завжди йде за бізнесом, тому зміни в підприємницькій сфері миттєво відображаються і на юристах. Юридичні фірми знаходять шляхи виходу з кризи по-різному. Хтось поглиблюється в спеціалізацію і за рахунок цього досягає високих показників. А хтось закриває неактуальні практики і фокусується на тих напрямах, де зараз спостерігається зростання попиту. На сьогоднішній день одним з таких напрямів є кримінальна практика.
На основі власного досвіду зі створення спеціалізованої юридичної фірми керуючий партнер АБ «ЗКС» Олександр Забейда, міркує в березневому Legal Insight про те, як створити кримінальну практику в юридичній компанії, яка раніше не займалася супроводом кримінальних справ і дослідчих перевірок.
Спостерігаючи за збільшенням числа запитів на надання юридичної допомоги у кримінальних справах, керівники юридичних фірм, що відкривають кримінальну практику вперше, як правило, задаються лише одним питанням: де взяти кваліфікованих юристів в цій області? Зазвичай вони вже знають і уявляють собі, як повинен працювати юридичний бізнес, і навіть мають стратегію розвитку власної фірми. При цьому вони дуже дивуються, якщо створена ними практика не вбудовується в загальну структуру фірми або не вистрілює. Для того щоб цього не відбувалося і коли стоїть завдання створити високоефективну «кримінальну» команду, необхідно вирішити як мінімум одне додаткове питання: в якій сфері працюватимуть дані фахівці - «захисту» або «нападу»?
В організації практики «захисту» значно більше складнощів, ніж здається на перший погляд. Незважаючи на наявність на ринку висококваліфікованих фахівців зі знанням роботи у кримінальних справах, репутацією, відповідними комунікативними навичками, а також досвідом клієнтської роботи, переконати їх працювати в юридичній фірмі не так вже й просто.
По-перше, далеко не кожна юридична фірма може запропонувати такому адвокатові той рівень доходів, який він має, займаючись приватною практикою. Зазвичай дохід успішних приватнопрактикуючих адвокатів втричі, а то й в шість разів перевищує той, який їм може запропонувати ринок. Причина проста - такий адвокат може взяти в провадження відразу дві-три економічних або посадових (хоча і необов'язково) справи з щомісячною оплатою в розмірі, наприклад, $ 5 тис. кожне (а то і більше). Розгляд даних справ триває не менше року. При цьому приватнопрактикуючі фахівці не несуть майже ніяких витрат.
По-друге, взявши стільки роботи, скільки йому потрібно, такий адвокат може їздити у відпустку тоді, коли йому захочеться. Єдина особа, перед якою він звітує, - це його клієнт. Причому у адвоката немає необхідності витрачати час і гроші на маркетинг, конференції, бізнес-сніданки, експертні статті та коментарі в ЗМІ. Йому просто потрібно ефективно працювати і мати результат, а вже «сарафанне радіо» забезпечить йому нових клієнтів.
Якщо ви все ж запрошуєте такого адвоката на ставку партнера, забезпечуючи йому належний рівень свободи і відповідну винагороду, то повинні враховувати, що в нього доведеться серйозно вкластися, і не тільки матеріально. Найімовірніше, йому нічого невідомо про юридичний бізнес. «KPI», «грейдінг», «кеп», «утилізацію» і «реалізацію» - все це буде для нього лише набором незрозумілих слів. А будучи професіоналом, який має успішний досвід самостійних продажів, він навряд чи погодиться з тим, що його будуть перевиховувати.
Також треба враховувати, що практика кримінального захисту пов'язана з певними ризиками. Беручи участь в розгляді справи на стороні захисту підозрюваного або обвинуваченого, особливо в резонансних справах, ви виступаєте проти всієї потужності державної машини, яка сконцентрувала зусилля на кримінальному переслідуванні обраної жертви. У якийсь момент ставши кісткою в горлі і не знаючи правил цієї гри, які не описані в кодексах, законах та довідково-правових системах, ви ризикуєте потрапити в жорна слідом за клієнтом.

Далеко не кожна юридична фірма може запропонувати "кримінальному" адвокатові той рівень доходів, який він має, займаючись приватною практикою.
Матеріали за темою
Адвокатам облаштують свої пункти незламності
30.11.2022
Юридичний ринок сьогодні проходить найбільш тяжке випробування за часів незалежності України
15.09.2022
То густо, то пусто: як війна вплинула на юрисконсультів українських підприємств - дослідження
06.05.2022
Чому суд не може змінити гонорар адвоката та як пандемія зробила юристів щасливими
в„–37 (1543), 11.09—17.09.2021
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!