Импорт комплектующих к средствам противодействия техническим разведкам, машинам механизированного разминирования, а также товарам, способствующим восстановлению энергетической инфраструктуры Украины, освобожден от налогообложения.
На підпис Президенту України направлені відповідні закони, ухвалені 16 липня:
№ 3854-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів для потреб виробництва та/або ремонту машин механізованого розмінування, товарів, які сприяють відновленню енергетичної інфраструктури України, та щодо окремих особливостей митного оформлення товарів, призначених для потреб безпеки і оборони (ухвалений на базі проекту №11259 від 15.05.2024);
№ 3853-ІХ «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення товарів для потреб виробництва та/або ремонту машин механізованого розмінування (ухвалений на базі проекту №11258 від 15.05.2024).
До припинення або скасування воєнного стану в Україні будуть звільнені від оподаткування ввізним митом складові (матеріали, вузли, агрегати, устаткування та комплектувальні вироби) активних засобів протидії̈ технічним розвідкам, а також машин механізованого розмінування.
Також на цей же період, але не більш як до 1 січня 2026 року, значно розширено перелік товарів, які звільняються від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість товари при ввезенні на митну територію України для вільного обігу. До переліку додалась широка група товарів для енергетики, включаючи:
парові турбіни (крім турбін для суднових рушійних систем);
інвертори (крім інверторних зварювальних апаратів);
літій-іонні акумулятори (крім накопичувачів енергії з ємністю менше 300 Вт змінного та постійного струму і окремих літій-іонних елементів з ємністю менше 200 Ач);
сонячні електричні панелі;
електрогенераторні установки з поршневим двигуном (крім тих, що призначені для цивільної авіації);
газові турбіни;
електричні машини та обладнання з власним джерелом живлення;
двигуни та генератори електричні (крім електрогенераторних установок) з потужністю понад 750 кВxА;
пульти керування, розподільчі щити для керування або розподілу електричного струму (крім тих, що призначені для автомобілів);
частини для вітроелектрогенераторних установок;
гідравлічні турбіни та їх частини;
циліндричні та гвинтові передачі;
двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та двигуни внутрішнього згоряння з компресійним запалюванням;
трансформатори, статичні перетворювачі та індуктори;
консолі, панелі, пульти, столи, шафи та інші основи для електричних приладів;
дроти, кабелі та інші електропровідники;
біноклі, монокуляри та інші оптичні прилади;
інструменти для геодезії тощо.
Додатково під нульове розмитнення та звільнення від ПДВ потрапили товари, перелік яких визначається Кабміном, що поміщуються у митний режим імпорту в рамках угод, фінансування за якими проводиться за рахунок Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
«Цілі впровадження податкових пільг для цієї категорії товарів зрозумілі і повністю виправдані. Ця ініціатива є важливим та життєво-необхідним кроком. Ми впевнені, що зміни сприятимуть будівництву та відновленню теплових, вітрових, сонячних, гідро- та газових генеруючих об'єктів і об'єктів зберігання енергії, а також забезпечать проведення розмінування та залученню іноземних інвестицій та фінансування у вказані сфери», - прокоментував для видання «Закон і Бізнес» ухвалені закони старший партнер GOLAW Сергій Оберкович.
Закони 3853-IX і 3853-IX у разі їх підписання Президентом України наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування.
.
Материалы по теме
Имеет ли место вина, если контролирующий орган действует недобросовестно? - адвокат Бевза
06.06.2024
Бонусы для плательщиков и мораторий на проверки: перспективы послевоенных лет от судьи ВС
29.05.2024
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!