02.06.2025 17:44
72-та річниця першого сходження на найвищу вершину планети — Еверест — дала привід владі Непалу замислитися над тим, а чи потрібно дозволяти всім і кожному підніматися на гору.
В останні десятиліття абсолютна більшість експедицій на гору організується комерційними операторами Непалу, які продають ліцензії на доступ до неї, а також додаткові послуги у вигляді провідників, пише «Закон і Бізнес».
Як зазначає Euronews, восьмитисячник Еверест, відомий як Сагарматха в Непалі і Джомолунгма в Тибеті, манив альпіністів з 20 років минулого століття, але лише в 1953 році одразу два учасники англійської експедиції, Едмуд Хіларі й Тенцінг Норгей, дійшли до кінця, за що були удостоєні королевою Великої Британії лицарського звання.
Від того часу сходження на найвищий пік планети стало головним досягненням міжнародного альпінізму, за яке скелелази часто розплачувалися життям. Тим не менш, через велику кількість бажаючих побувати на вершині світу, альпіністам нерідко доводиться шикуватися в чергу на підході до вищої точки Евересту.
Навесні цього року в країні представили законопроект, який пропонує обмежити видачу дозволів на сходження лише альпіністам зі стажем — тим, у кого за плечима є підтверджений досвід підкорення щонайменше одного семитисячника.
Автори законопроекту зазначають, що недосвідчені, але заможні ентузіасти створюють на схилах Евересту небезпечні ситуації, зазнають травм і гинуть через відсутність підготовки.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!