Гарна зарплата довгий час була основним чинником для працевлаштування. Але, як показує нове дослідження праці, однією зарплатою сучасний працівник не ситий.
Згідно з дослідженням Randstad «Arbeitsbarometer 2025», люди готові звільнитися, якщо рамкові умови їх не влаштовують, пише «Закон і Бізнес».
Кожен третій уже змінив місце роботи, бо його не влаштовував рівень оплати праці. Але фінансові причини далеко не єдині, чому люди кидають роботу, зазначає DW.
У рейтингу причин для звільнення на першому місці, як і раніше, «надто низька заробітна плата». Більше третини відзначили цей чинник. Порівняно з опитуванням попереднього року, вага цього показника зросла на 12 процентних пунктів.
На другому місці — токсична підприємницька культура. 36% скаржаться на поганий менеджмент, мобінг, нереалістичні очікування роботодавця. Незадоволених атмосферою, що панує на роботі, теж стало більше — порівняно з 2024 роком, на цілих 16 процентних пунктів.
Рівно третину опитаних серед причин звільнення називають неможливість поєднувати роботу з особистим життям. На четвертому місці — втрата довіри: 28% не вірять у своє керівництво та приймають рішення звільнитися. На п’ятому місці — розбиті мрії: нереалізовані обіцянки щодо покращення умов праці.
Дослідження показує, що дедалі більшу роль відіграють нематеріальні аспекти. Аналітики Randstad Deutschland звертають увагу на те, що токсичність робочого середовища все більше впливає на працівників.
Дослідники зазначають, що сьогодні перед роботодавцями постає питання про те, як переконати свій персонал не лише матеріальним фактором, а й управлінням, що ґрунтується на цінностях, та гнучкістю трудової моделі, залишитися працювати в компанії. За їхніми словами, чимало роботодавців якраз недооцінюють те, наскільки велике значення для співробітників компанії має виказана їм довіра і повага. Якщо цінності, якими керується начальство, не відповідають цим уявленням, багато хто готовий досить швидко поставити крапку в трудових відносинах зі своїм роботодавцем.
Randstad Arbeitsbarometer — дослідження, яке проводиться щорічно з 2003 року. На даний момент воно охоплює 35 країн.

Зарплата, безумовно, залишається важливим чинником, що утримує працівників від звільнення, але не лише гроші красять робоче місце. Фото: Cavan Images/IMAGO
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!