Включені до трудового договору (контракту) умови праці (у тому числі оплати праці) повинні бути принаймні такими самими вигідними для працівника, як і умови найму за колективним договором.
На цьому акцентував Касаційний цивільний суд, скасовуючи попередні рішення у справі №182/6943/23, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особа звернулася із позовом про стягнення заборгованості із заробітної плати. Позивач указав, що за весь час роботи на посаді директора КП «Ритуальна служба» йому в повному обсязі не була доплачена заробітна плата, оскільки він отримував її без урахування мінімальної тарифної ставки робітника 1 розряду в розмірі 120% мінімальної заробітної плати, помноженої на коефіцієнт 1,15, як це передбачено в колективному договорі.
Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився апеляційний суд, відмовив у задоволенні позову, пославшись на умови контракту, з якими позивач погоджувався щоразу під час продовження трудових відносин.
КЦС зазначив, що відповідно до ст.5 закону «Про колективні договори та угоди» умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов'язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали.
Згідно з Положенням про систему оплати праці, затвердженим колективним договором роботодавця з працівниками КП, мінімальна тарифна ставка робітника 1 розряду становить 120% розміру мінімальної заробітної плати. Мінімальну тарифну ставку робітника 1 розряду основного виробництва встановлено в розмірі 120% мінімальної заробітної плати, помноженої на коефіцієнт 1,15.
Отже, під час роботи позивача трудовий договір (контракт) не був єдиним локальним джерелом права з питань визначення обсягу правомочностей сторін з оплати праці, оскільки існував колективний договір, який належним чином не виконувався.
КЦС зауважив, що суди попередніх інстанцій не врахували, що колективний договір – це угода про умови найму у відповідній галузі, зокрема й про умови праці. При цьому умови праці (у тому числі її оплати), що включені до умов трудового договору (контракту), повинні бути принаймні такими самими вигідними з точки зору працівника, як і умови найму за колективним договором. При цьому в трудовому договорі (контракті) можуть бути визначені більш сприятливі умови праці, ніж ті, що передбачені в колективному договорі, а не менш вигідні для працівника.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Трудовим правам адвокатів присвятять вебінар
18.12.2024
На адвокатів чекає марафон з трудового права
10.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!