09.11.2024 13:46
Щоб розуміти мову тварин зовсім не обов’язково приймати якесь чарівне зілля. В якості «перекладача» можна навчити працювати штучний інтелект.
Принаймні, вчені з університетів Данії, Чехії, Німеччини, Швейцарії, Франції та Норвегії вже створили новий алгоритм, який може розпізнавати емоції свиней за звуками, які вони видають, пише «Закон і Бізнес».
Дослідники записали тисячі звуків свиней у різних ситуаціях, таких як гра чи боротьба за їжу. Результати проаналізували. Наприклад, короткі рохкання інтерпретували як радість, а довгі — дискомфорт. Високі звуки, такі як вереск, співвіднесли зі стресом. Ці дані потім використовували для навчання ШІ.
Алгоритм додатково показав, що свині, які живуть на відкритому повітрі чи органічних фермах, рідше відчувають стрес порівняно із тими, хто утримується на звичайних фермах.
У найближчому майбутньому вчені збираються створити мобільний додаток, завдяки якому фермери зможуть дізнаватися, як почуваються свині. Зрештою, це допоможе покращити умови життя тварин.
Дослідники також сподіваються, що їхній метод допоможе споживачам в майбутньому оцінювати якість ферм і робити усвідомлений вибір постачальника продуктів.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!