Мільйони гривень безпідставних виплат, десятки мільйонів отриманих хабарів, дискредитація органів влади — все це є наслідком злочинів, пов’язаних з підробленням документів про наявність інвалідності.
На думку нардепа Сергія Гривка, однією з причин цього є низький рівень відповідальності за вчинення подібних злочинів. Тому він зареєстрував проект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за підроблення, збут чи використання підроблених документів, які стосуються наявності інвалідності» (№12171), інформує «Закон і Бізнес».
Як зазначає нардеп, наразі санкція ч.1 ст.366 КК встановлює покарання за складання, видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів у вигляді штрафу від 2000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Натомість він пропонує доповнити кодекс новою ст.3581 «Підроблення, збут чи використання підроблених документів, які стосуються наявності інвалідності». В ній встановити, що «підроблення рішення, довідки, акта огляду, посвідчення або іншого офіційного документа, який відповідно до законодавства видається чи посвідчується уповноваженим державним органом та встановлює наявність або відсутність у особи інвалідності, групу інвалідності та іншим чином підтверджує наявність у особи правового статусу особи з інвалідністю, а також збут чи використання таких підроблених документів» має тягти виключно тюремний строк — від 3 до 5 років. В якості додаткового покарання визначити штраф від 3000 до 10000 н.м.д.г. (від 51 до 170 тис. грн.) з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Якщо ж ці діяння спричинили тяжкі наслідки, то строк ув’язнення збільшується до 7 років, а штраф — до 50 тис. н.м.д.г. (850 тис. грн.). Під тяжкими наслідками розумітимуться такі наслідки, які у 250 і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Водночас, ст.366 КК пропонується доповнити новою ч.3, в якій визначити окреме покарання для службових осіб за складання, видачу завідомо неправдивих офіційних документів, які встановлюють наявність або відсутність в особи інвалідності, групи інвалідності — від 4 до 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, а також зі штрафом від 10 до 100 тис. н.м.д.г. (від 170 тис. до 1,7 млн грн.).
Як з’ясувалося, чимало держслужбовців мають групу інвалідності лише на папері.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!