Відповідно до Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, рішення ВКДКА приймається відкритим голосуванням. До останнього засідання члени комісії могли голосувати «за», «проти» та «утримався»
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НААУ.
Останній варіант, коли член комісії міг усунутися від вирішення питання, прибрала Рада адвокатів України. Своїм рішенням від 21.10.2024 № 67 вона внесла відповідні зміни до Регламенту ВКДКА. Тепер член ВКДКА не має права утриматися при голосуванні.
ВКДКА є колегіальним органом, завданням якого є розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіонів. До складу ВКДКА входять тридцять членів.
За результатами розгляду скарги комісія має право:
- залишити скаргу без задоволення, а рішення КДКА без змін;
- змінити рішення КДКА;
- скасувати рішення КДКА та ухвалити нове рішення;
- направити справу для нового розгляду та зобов’язати КДКА вчинити певні дії.
Рішення приймаються шляхом голосування більшістю голосів від загальної кількості членів комісії. Тобто за прийняття того чи іншого рішення у будь-якому випадку необхідно зібрати хоча б 16 голосів.
Відповідно до п. 3.45 Регламенту ВКДКА, у разі відсутності за наслідками голосування встановленої законодавством більшості голосів, скарга вважається відхиленою, про що зазначається у рішенні ВКДКА про залишення скарги без задоволення, а рішення КДКА без змін.
Отже, керуючись цим пунктом, в деяких випадках члени комісії, які не підтримували оскаржуване рішення КДКА, але водночас не сприймали і пропозиції доповідача щодо нього, такі члени мали можливість утриматися під час голосування за проект рішення Вищої комісії. Вже з наступного засідання їм доведеться у будь-якому випадку визначатися «за» або «проти» проекту.
Крім цього, рішенням №67 також були уточнені положення щодо випадків скерування скарг для розгляду до КДКА іншого регіону, забезпечення секретаріатом доступу до матеріалів дисциплінарних проваджень, форм рішень, які приймаються комісією, формату повідомлень про засідання, а також щодо інших процедурних питань.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!