Заповнюючи ордер на надання правничої допомоги, адвокат, якщо вважає за необхідне, може додатково вказати РНОКПП або код ЄДРПОУ клієнта як ідентифікуючу ознаку. Однак такий реквізит не є обовʼязковим.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НААУ.
Відповідь такого змісту надала Рада адвокатів України на пропозицію громадянина уточнити форму ордеру на надання правничої допомоги в частині ознак замовника юридичної послуги.
Відповідно до Положення про ордер на надання правничої допомоги, цей документ встановленої форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Одним із його реквізитів є прізвище, ім’я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога.
Недолік цього реквізиту, на думку заявника, полягає в тому, що ПІБ або найменування не дозволяє встановити достовірність інформації щодо замовника послуги. Відповідно, виникають сумніви у достовірності і правомірності підстав складання і видачі ордеру взагалі. Тому ідентифікуючою ознакою мали б бути РНОКПП або код ЄДРПОУ, що б вирізняли субʼєктів права з однаковими іменами (найменуваннями).
Посилання в ордері на реквізити договору про надання правничої допомоги громадянин уважає недостатнім. Адже сам договір, що є підставою складання ордеру, не доступний публічній перевірці і залежить виключно від добросовісності адвоката і не є абсолютною гарантією достовірності, дійсності і правомірності.
Проаналізувавши аргументи, викладені у заяві, а також норми Положення про ордер на надання правничої допомоги, члени Ради адвокатів України дійшли висновку про недоцільність такої формалізації, відзначивши при цьому, що РНОКПП або код ЄДРПОУ за потреби і так можуть бути зазначені в ордері самостійно адвокатом, якщо той бачить необхідність уточнити дані про особу клієнта.
.
Матеріали за темою
Коментарі
добросовісність адвоката перебуває під наглядом, у разі потреби, звісно за наявності належно-достатніх підстав задля втілення поверхневого огляду на зміст добросовісності - номер/серія ордеру тощо