Чимало адвокатів вже отримало доступ до Державного реєстру речових прав та використовує безпосередній доступ до нього при підготовці правової позиції в судових справах. Яким же має бути алгоритм роботи адвоката з цим реєстром?
На відміну від державних реєстраторів та нотаріусів, які вже доволі тривалий час (з 2013 року) користуються ДРРП, значна кількість адвокатів ще не сформували навичок роботи з Реєстром.
У цьому контексті доволі актуальним та необхідним є методичний посібник, який розроблено д.ю.н., визнаним фахівцем в галузі нотаріату та державної реєстрації Оксаною Коротюк, — «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державний реєстр обтяжень рухомого майна. Алгоритм роботи адвоката», інформує «Закон і Бізнес».
В умовах сьогодення практично всі спори щодо нерухомості так чи інакше пов’язані із роботою ДРРП. Для того, аби якісно надавати правничу допомогу клієнтам в такій категорії спору, адвокатам слід опанувати хоча б на базовому рівні алгоритми роботи ДРРП, вміти шукати там інформацію та завантажені документи, які були підставою для державної реєстрації спірного нерухомого майна.
Частина 3 ст.32 закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», зокрема, встановлює, що для адвокатів інформація з ДРРП у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб’єктом права чи за об’єктом нерухомого майна в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до реєстру, за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою електронного цифрового підпису.
Відповідно до п.3 Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», доступ адвокатів до ДРРП надається (припиняється) на підставі договору, укладеного з технічним адміністратором Державного реєстру прав — Державним підприємством «Національні інформаційні системи», текст якого розміщений на офіційному вебсайті ДП «НАІС» у розділі «Форми договорів/Адвокати». Укладання зазначеного договору відбувається шляхом направлення до відповідної регіональної філії ДП «НАІС» «Заяви приєднання до Договору про надання послуг з користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно».
У згаданому методичному посібнику показано алгоритм роботи адвоката у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та Державному реєстрі обтяжень рухомого майна. Автором детально розкрито особливості здійснення пошуку реєстраційної справи і перегляду сканкопій документів у ній, пошуку інформації у реєстрах і формування витягів, формування звітності і пошук раніше сформованих документів тощо. Опис роботи у реєстрах супроводжується ілюстраціями.
Юридична професія, тим більш робота адвоката, потребує щоденного навчання та удосконалення професійних навичок. Тому, вищенаведений посібник може стати в нагоді як практикуючим адвокатам, так і стажистам та помічникам адвоката, які бажають підвищити свої професійні навички.
PROMOTED
Для придбання посібника «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державний реєстр обтяжень рухомого майна. Алгоритм роботи адвоката» натисніть на зображення.
Матеріали за темою
Мистецтву судової промови присвятять вебінар
16.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!