23.09.2024 17:32
Коли ув’язненим є чим зайнятися протягом дня, це, безумовно, допомагає їх реабілітації та готує до виходу на волю. У Фінляндії до цього процесу залучили штучний інтелект.
Замість звичайних шиття та столярних робіт ув’язнених трьох закритих тюрем навчають анотування ШІ, пише «Закон і Бізнес.
Ця ініціатива, що реалізується у співпраці зі стартапом Metroc, спрямована на зниження відсотка рецидивів шляхом навчання ув’язнених сучасним навичкам. Metroc готує навчальні матеріали, що включають базовий курс з історії будівництва та термінології, а також штучний інтелект.
Як пояснив Euronews керівник проекту «Розумна в’язниця», «поточний проект триває вже близько двох років, і зараз здійснюється у трьох в’язницях, одна з яких жіноча». Учасникам видають спеціальні ноутбуки та ставлять прості питання, пов’язані з певною темою.
При розробці систем ШІ без людської участі не обійтися, особливо коли йдеться про такі мови, як фінська, якою розмовляють лише 5 млн осіб. Таким чином, учасники програми наговорюють слова, допомагаючи ШІ розпізнавати фінську мову.
Крім того, влаштування на роботу в пенітенціарних установах лише носіїв мови може бути дорогим у такій високооплачуваній економіці, як Фінляндія. І тоді на допомогу прийде ШІ.
Водночас експерти наголошують, що такі програми обмежені у можливостях і мають бути спрямовані насамперед на реабілітацію.
Натомість, влада Фінляндії повідомляє, що скандинавські та європейські країни звертаються за консультаціями щодо проектів цифрової реабілітації.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!