В НБУ зазначають, що посилення валютних обмежень дасть змогу запобігти непродуктивному відпливу капіталу з країни. Також це посприяє збереженню міжнародних резервів на достатньому рівні, що є важливим для захисту стійкості валютного ринку.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НБУ.
Посилення обмежень стосуватиметься розрахунків за кордоном з використанням платіжних карток, випущених українськими банками до рахунків у іноземній валюті, для оплати низки товарів та послуг, зокрема:
годинників, ювелірних виробів, виробів зі срібла, коштовного каміння, монет тощо за кордоном.
НБУ встановлює щомісячний ліміт у розмірі 100 тис. грн в еквіваленті на розрахунки за кордоном, що здійснюються з використанням платіжних карток, відкритих українськими банками до рахунків в іноземній валюті, на операції з кодами торговця 5094 (коштовне каміння, метали та ювелірні вироби), 5944 (годинники, ювелірні вироби та вироби зі срібла) та 5972 (магазини монет та марок). Такий ліміт відповідає загальному ліміту, встановленому НБУ для розрахунків за кордоном платіжними картками, випущеними українськими банками до рахунків у національній валюті. Необхідність у цьому заході засвідчив проведений НБУ аналіз із залученням банків та платіжних систем. Він підтвердив наявність спроб уникнути обмеження на купівлю банківських металів за межами України, встановлене НБУ на період дії воєнного стану;
операцій з агентами та менеджерами з нерухомістю за кордоном.
Встановлюється щомісячний ліміт у розмірі 500 тис. грн в еквіваленті на розрахунки за кордоном, що здійснюються з використанням платіжних карток, відкритих українськими банками до рахунків іноземній валюті, на операції з кодом торговця 6513 (агенти та менеджери з нерухомості). Операції з таким кодом використовуються для сплати комісії за управління, оплати за проживання та пов'язаних із цим комісій. Ліміт у 500 тис. грн враховує потреби українців, що перебувають за межами України або подорожують за кордоном, та задовольняє потреби 98% клієнтів банків, що здійснюють зазначені операції. Він дасть змогу запобігти спробам обходити встановлені НБУ обмеження на відповідні операції та уникнути відпливу капіталу з України у значних обсягах.
.
Матеріали за темою
У травні ВВП виріс на 3,7%
20.06.2024
Нацбанк знизив облікову ставку до 13%
13.06.2024
Порошенко багатіє за рахунок війни
07.06.2024
У квітні ВВП виріс на 4,3%
22.05.2024
У 2023 році реальний ВВП зріс на 5,3%
02.04.2024
НБУ знизив облікову ставку до 14,5%
14.03.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!