Як буде влаштоване життя суспільства в майбутньому? Які альтернативи існують у транспортній логістиці, енергетиці та економіці? Як ми можемо більш ефективно захищати довкілля?
Отримати відповіді на ці питання зможтьу відвідувачі Всесвітньої виставки «Експо-202»5 під девізом «Designing Future Society for Our Lives», що відкрилася в японській Осаці, пише «Закон і Бізнес».
Концепція сучасних виставок «Експо» дещо змінилася та спрямована на те, щоб не лише дивувати масштабом та видовищністю. Всесвітні виставки останніх років: у Ганновері, Мілані, Шанхаї та Дубаї, крім гламуру, великої кількості блиску та мішури, були насамперед націлені на те, аби відвідувачі могли отримати відповіді на важливі питання.
Яким буде суспільство майбутнього і як виглядатиме наше життя завтра — цим двом центральним питанням присвячено «Експо-2025», в якому беруть участь близько 160 країн та міжнародних організацій. До речі, вперше Осака приймала Всесвітню виставку 1970 року.
Протягом півроку країни демонструватимуть свої технологічні та інші здобутки. Для проведення виставки приблизно за 10 км від центру Осака навіть був спеціально створений штучний острів Юмешіма.
Дерев’яна конструкція завдовжки 2 км і висотою 20 м у вигляді кільця, що обрамляє місце проведення виставки, є однією з найбільших у світі й символізує загальну концепцію — єдність і різноманіття.
Крім того, за суму від 25 до 42 євро — така вартість вхідного квитка — можна буде побачити автомобілі, що пролітають, прозорі сонячні батареї, марсіанські гірські породи, екстравагантні будівлі майбутнього, захоплюючі шоу та багато іншого.
На виставці представлені також інновації в галузі охорони здоров'я та харчування, штучного інтелекту, робототехніки та відновлюваних джерел енергії. Особливу увагу приділено захисту навколишнього середовища, яке відійшло на другий план через кризи та війни в усьому світі.
Довгий час проведення Всесвітньої виставки вважалося прибутковим та престижним проектом. Воно обіцяло економічне зростання, величезні інвестиції в інфраструктуру, велику популярність та престиж. Однак у наші дні виставки «Експо» є дуже витратним заходом навіть для багатих країн, до чого населення зазвичай ставиться дуже критично. Так, виставка «Експо-2020» у Дубаї, що відбулася 2021—2022 року, оцінюється в $7 млрд. Її відвідало близько 24 млн людей.
Очікується, що Експо-2025, яка буде відкрита з квітня по жовтень, відвідають 28 млн осіб. Її вартість оцінюється приблизно в 1,5 млрд євро, що значно менше, ніж витрати на попередню виставку. Втім, все одно японці не були у захваті від цього заходу.
З екологічної точки зору, витрачені на «Експо» гроші, безумовно, можна було б використовувати розумніше, зазначає DW. Багато критиків кажуть, що уявлення нібито всесвітні виставки можуть зробити реальний внесок у вирішення проблем майбутнього — це, швидше, ілюзія.

Країни вкладають у дизайн та концепцію виставкових павільйонів великі гроші (якщо вони є), щоб відвідувачі запам’ятали їх надовго. Фото: Takumi Harada/AP
Матеріали за темою
Помер Папа Франциск - Ватикан
21.04.2025
Вирок уперше готував ШІ в суді Нідерландів
16.04.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!