Апеляцію екс-заступника глави ОПУ Смирнова, якого підозрюють у незаконному збагаченні, призначено до розгляду
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду призначила до розгляду апеляцію колишнього заступника глави Офісу Президента Андрія Смирнова щодо застосованого до нього запобіжного заходу.
Згідно з даними про стан розгляду провадження, справу №991/4530/24 колегія АП ВАКС розгляне її 21.06.2024 о 9:30, інформує «Закон і Бізнес».
Справу розгляне колегія суддів у складі Валерії Чорної (головуючої), Олега Павлишина та Андрія Никифорова.
Як повідомляв «ЗіБ», наприкінці травня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Віктор Маслов підтримав клопотання прокурора САП та застосував до А.Смирнова запобіжний захід у вигляді 10 млн грн застави, яку було внесено.
Також на А.Смирнова покладено такі процесуальні обов’язки:
прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.
Наразі А.Смирнова підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн.
Як повідомляв «ЗіБ», наприкінці березня А.Смирнова було звільнено з посади в ОПУ за неефективність та корупцію. Після звільнення він не з’явився до Оболонського ТЦК та СП для оновлення облікових даних або проходження ВЛК.
У грудні 2023 року НАБУ провело обшук у рідного брата А.Смирнова у справі про його незаконне збагачення. Під час обшуку було виявлено розписки між Смирновим та Астіоном про фіктивну позику на купівлю квартири у центрі Львова, яку показав у своєму розслідуванні Михайло Ткач. За даними видання, цю квартиру А.Смирнов отримав у вигляді хабара за одне із рішень Верховного Суду.
Також А.Смирнов та В.Астіон фігурують на скандальному фото, де, будучи чиновником Офісу Президента, літав чартерним рейсом разом із відомим підсанкційним контрабандистом Олександром Черепинським.
Як повідомлялося, А.Смирнов також мав стійкі зв'язки з колишнім нардепом від «ОПЗЖ» Іллею Ківою, нещодавно вбитим у підмосков’ї.
Правоохоронні органи також вивчають інформацію про поїздки А.Смирнова до москви, які проходили в період з 2014 по 2019 рік вже після окупації АР Крим та частини Донбасу, зокрема, коли захищав колишнього народного депутата Олександра Шепелєва, засудженого за серію умисних вбивств
Крім цього, А.Смирнов здійснював захист осіб, підозрюваних у створенні терористичної організації «ЛНР». А свідченнями скандального судді Миколи Чауса встановлено, що саме А.Смирнов допомагав йому виїхати з України після того, як НАБУ затримало його з хабарем, захованим на городі. О.Смирнов був його адвокатом і звертався до влади Молдови про надання М.Чаусу притулку.
Нагадаємо, що О.Смирнов був неформальним інформатором Віталія Шабуніна та Юрія Бутусова, які всі останні роки критикували Банкову за зрив судової реформи, але жодного разу негативно не згадали А.Смирнова, який відповідав за її проведення згідно з посадовими обов'язками.

Андрій Смирнов під час засідання у ВАКС,
Матеріали за темою
Доводити невинуватість нововиявленими обставинами слід протягом 3 місяців від їх виявлення — ВС
24.04.2025
Процесуальні документи, які підтверджують повноваження в певної особи, не є доказами — ВС
23.04.2025
Вирок уперше готував ШІ в суді Нідерландів
16.04.2025
Як не порушити право особи на свободу при застосуванні запобіжних заходів, обговорили у ВС
14.04.2025
Чи може апеляція викреслити щире каяття із вироку, ухваленому в порядку ч.3 ст.349 КПК, скаже ОП ККС
17.03.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!