Аби забезпечити боржникам право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, слід гарантувати їм можливість витрачати певну суму грошей з поточного рахунку, на яку не звертається стягнення.
Такі новели містить урядова ініціатива у вигляді проекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту прав і свобод людини і громадянина під час примусового виконання рішень» (№10389), повідомляє «Закон і Бізнес».
Зокрема, змінами до ст.48 закону «Про виконавче провадження» визначається, що «фізичні особи – боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного/ платіжного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох мінімальних зарплат станом на 1 січня поточного календарного року (у 2024 році це буде 14200 грн.).
Такий рахунок має бути визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому Міністерством юстиції. Після чого звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється. При цьому кількість виконавчих проваджень не впливатиме на розмір суми, на яку не може бути звернуто стягнення і на яку фізична особа — боржник може здійснювати видаткові операції.
Також врегульовуються деякі питання стосовно примусового виконання рішень за участю дитини. Так, боржник може відмовити стягувачеві у побаченні із дитиною у визначений час у разі її хвороби або відсутності з поважних причин. Про це державний виконавець повинен скласти акт.
Водночас Уряд наголошує на необхідності відновити контроль за діяльністю приватних виконавців. А для цього достатньо лише виключити пп.3 п.61 «Перехідних положень» закону «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Боржникам залишать один рахунок, аби вони жили на дві мінімальні зарплати, якщо такі суми надійдуть за місяць.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!