За законом нормативно-правові акти Ради адвокатів України вступають в чинність не з моменту їх оприлюднення, а з моменту прийняття — навіть якщо ці дати значно розбігаються в часі. Чи відповідає така норма Конституції?
Розгляд такого питання розпочав другий сенат Конституційного Суду за конституційною скаргою щодо конституційності ч.3 ст.57 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5.07.2012 №5076-VI, інформує «Закон і Бізнес».
Суддя-доповідач у справі Олег Первомайський поінформував, що відповідно до цієї норми «рішення органів адвокатського самоврядування набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інший строк не передбачений рішеннями“.
Автор конституційної скарги стверджує, що оспорюваний припис закону суперечить чч.1—3 ст.57 Конституції, оскільки рішення РАУ, якщо сама Рада не вирішить інакше, вступають в силу негайно з моменту їх прийняття. Навіть якщо ці рішення мають характер нормативно-правових актів та потребують їх офіційного у встановленому законом порядку доведення до відома громадян.
Крім того, закон уможливлює набрання нормативно-правовими актами РАУ чинності без фіксації моменту, дня їх оприлюднення, а також і фіксації автентичного їх тексту. Через це «неможливо визначити ані конкретний момент, коли права і обов’язки починають обмежуватись нормативно-правовими актами РАУ, ані неможливо встановити автентичну версію такого нормативно-правового акту».
Суддя-доповідач також поінформував, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи та ухвалення обґрунтованого рішення він направив запити до низки органів державної влади та наукових установ із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційній скарзі.
Наразі Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.
Суддя-доповідач у справі — Олег Первомайський.
Матеріали за темою
КС з’ясовує, що слід вважати «могилою»
27.09.2024
РАУ заявила про тиск НАЗК на суддів КС
12.06.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!