Для українських суддів ефективність судочинства — це не лише питання правової техніки, але й питання гарантій прав громадян, якість роботи органів судової влади та довіра до правової системи країни в цілому.
На цьому наголосив голова Ради суддів України Богдан Моніч, вітаючи учасників конференції, що відбулася у польському Кракові, інформує «Закон і Бізнес».
Власне конференція мала на меті детально представити методологію розробки та застування процесуальних правил суду як ефективного інструменту забезпечення прозорості та передбачуваності відправлення правосуддя та обговорити їх роль у посиленні довіри до суду як в Нідерландах, так і в Україні.
Голова РСУ зазначив, що зміцнення взаємин між судовою владою і суспільством, посилення верховенства права шляхом сприяння більш дієвому відправленню правосуддя та підвищення ефективності роботи судів, є тими завданнями, над реалізацією яких зараз працюють представники органів та установ системи правосуддя України.
Відтак, під час конференції було розглянуто низку тем, що стосувалися природи процесуальних правил суду та позиції юристів-науковців щодо їх ефективності; роль процесуальних правил у посиленні довіри суспільства до судів та позиція Верховного суду Нідерландів щодо самих правил з проекцією на Верховний Суд в Україні. У цьому ж контексті з’ясовувалось як працює розробка процесуальних правил, шлях до затвердження та застосування правил організації ефективного судочинства у судах; ефективність правил суду в контексті дотримання ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод тощо.
Якщо говорити про власне правила, то вони стосуються кожного суду кожної юрисдикції: цивільної, кримінальної, адміністративної та господарської й полягають не тільки у чіткій регламентації (структурованості) процесу, а й в посиленні ролі керівництва суду та зборів суддів у впровадженні правил організації ефективного судочинства.
Конференція високого рівня «Процесуальні правила суду як методологія забезпечення передбачуваності та прозорості відправлення правосуддя» була організована міжнародним українсько-нідерландським проектом «Судова влада і суспільство в Україні», який реалізовується Центром міжнародного правового співробітництва (Гаага) та фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди в рамках програми MATRA, для українських суддів.
Раду суддів України представляли голова РСУ Богдан Моніч та член РСУ, суддя Київського апеляційного суду Тетяна Невідома.

Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!