Невдовзі українські суди отримають посібник із загальних принципів щодо проведення дистанційних судових засідань у цивільних, адміністративних і кримінальних провадженнях.
Фінальні правки обговорили під час останньої зустрічі робочої групи, яка розробляла посібник, інформує «Закон і Бізнес».
Експерти CEPEJ окреслили головні оновлення, внесені після попередньої зустрічі, що відбулася в листопаді. Вони ґрунтуються на рекомендаціях, коментарях і пропозиціях членів робочої групи, до якої входять судді Верховного Суду.
Зокрема, уточнена мета та сфера застосування посібника. Його мета полягає в тому, щоб запровадити ефективні механізми здійснення дистанційних судових засідань, здійснення судочинства в умовах воєнного та надзвичайного стану. Посібник не встановлює обов’язкові правові стандарти, а містить рекомендації, опис кращих практик, які суди можуть застосовувати на власний розсуд.
Також, за словами експертів, до посібника додані кращі практики проведення відеоконференцій: італійська система — у кримінальних справах та польська — у цивільному судочинстві.
З української сторони надійшла пропозиція презентувати цей посібник та основні його ідеї народним депутатам України, щоб наголосити на важливості розширення інституту дистанційного правосуддя в умовах воєнного стану. Адже, можливо, саме це переконає їх підтримати відповідні зміни до законодавства.
Над посібником працювали експерти CEPEJ: професор права та адвокат Марек Сверчинські (Польща), доцент юридичного факультету Католицького університету Ліона Александр Паланко (Франція), які є також співавторами Керівництва CEPEJ щодо відеоконференцій у судових процесах, та ІТ-менеджер, директор управління з координації технологій Міністерства юстиції Італії (2016–2020) Джуліо Борсарі.

Натисність на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Коли суддя може йти воювати: думка Голови ВС
14.04.2022
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!