Як знайти універсального юриста: поради роботодавцям і здобувачам
Юридичні компанії як в Україні, так і за кордоном скаржаться на некваліфіковані кадри та труднощі в підборі персоналу. Витрачати по кілька місяців на навчання нових співробітників — невдячна справа. Правила пошуку ідеального працівника запропонував ресурс Право.ru.
Причини труднощів
Проблеми, з якими стикаються роботодавці при пошуку нового працівника, криються не тільки в некомпетентності деяких кандидатів, а й у невмінні керівника чітко визначити якості, якими повинен володіти ідеальний співробітник.
Перед тим як розмістити на спеціальних сайтах або в соціальних мережах оголошення «Шукаю юриста», роботодавець повинен чітко сформулювати вимогу, в яких галузях права здобувач повинен бути, як риба у воді, які технічними навичками має володіти.
«Упевнений користувач ПК» — поняття абстрактне. Потрібно зазначати, якими саме програмами й на якому рівні повинен володіти кандидат. Жоден юрист у своїй роботі не може обійтися без реєстрів, а це дуже важливий елемент. Якщо ваш працівник не знає секретів налаштування фільтрів, то він не зможе ознайомлюватися з актуальною практикою.
Наступний пункт — це знання мови. Роботодавець повинен розуміти, що в сучасному світі молоде покоління в принципі знає англійську, але тут потрібно згадати про специфіку вашої роботи.
У той же час, якщо вам потрібен фахівець для роботи виключно з національними клієнтами, то вимагати найвищого рівня знання англійської неправильно. В іншому випадку ви можете відсіяти хорошого фахівця, хоча він і не знає іноземної мови. Тому, перш ніж розклеювати оголошення, визначтеся, хто саме вам потрібен.
З питанням спеціалізації юриста варто бути делікатним, тому що світові тренди все більше задають попит на універсального бійця, але зі спеціалізацією. Ідеальний співробітник, крім повсякденних завдань, повинен посилювати знання в тій галузі, яка йому цікава.
Труднощі №2. Якщо ви хочете заманити до себе в компанію юридичну зірку, то будьте готові що вони коштують дорого. Проте, як і всюди, адвокат, який працює на себе й має певні доходи, не погодиться на менше. Грошові питання дуже інтимні, тому завжди потрібно розуміти, якого фахівця ви можете собі дозволити. Умовно: якщо ви артист-початківець, то потрібно розуміти, що Тіна Кароль на приспів до вас не піде.
На успіх рекрутингової справи впливає й те, що ви як роботодавець можете запропонувати людині. Тому перед пошуком роботодавцю потрібно відповісти на кілька запитань:
• який працівник мені потрібен?
• де я можу знайти таку людину, в якій галузі або сфері?
• яким чином я перевірю компетенцію й навички?
Молоді все знають, а старі вміють
Часто перед власником юркомпанії постають молоді фахівці, учорашні студенти. З одного боку, це чистий аркуш, повний сил і ентузіазму здобувач, готовий до навчання та нових викликів. З другого — часто випускники юрфаків не можуть пройти у двері компанії через велику корону, яку їм надівали на голову протягом 5 років навчання.
Тому якщо роботодавець ставить завдання виховати й навчити фахівця, то повинен бути готовим до невеликих труднощів. Для того щоб уникнути історій, коли ви вклали душу у фахівця, а він взяв і пішов. Варто відразу обирати стажиста, який самостійно може визначити галузі, де він сильний, а де варто ще попрацювати.
За розповідями деяких експертів, історії, коли зі стажера виховали найсильнішого адвоката, а він потім пішов і став головним у конкурентів, у цілому радують. Але бувають і інші історії, коли наставник укладає в юриста душу й кодекси, а він в якийсь момент іде пекти тортики. Це вже неприємно.
Молодий фахівець — лотерея, але, на щастя, у більшості випадків удала. Великі юридичні компанії часто відкривають невеликі програми для стажерів, куди прямо з парт забирають студентів, які невдовзі стають успішними співробітниками. Крім класного фахівця, роботодавцеві пощастить у тому, що молоді фахівці ще не мислять «по-капіталістичному», ними рухає бажання зробити собі ім’я, створити власний бренд, а заробіток попервах на другому плані.
Ринок складається не тільки з молодих і недосвідчених, а й з бувалих юристів, які встигли пройти школу держслужби або приватної практики. Наймаючи на роботу таку людину, ви повинні розуміти специфіку зрілих людей. Вони не такі гнучкі в плані адаптації до нової форми роботи або нових викликів. Саме в старших найчастіше буває проблема неефективного використання робочого часу, шаблонне мислення, боязнь нових рішень.
У всі часи суспільством управляли стереотипи. Як зрілий лікар, так і зрілий юрист викликає в клієнтів більше довіри. До того ж іноді, щоб уникнути в деталі та специфіку справи, потрібно розуміти, як деякі питання регулювалися раніше. Як, наприклад, працювати з документами з минулого століття, особливо тими, які стосуються земельних спорів? У таких справах допомогти може тільки досвід і уявлення про юридичне життя тих часів.
Універсальний боєць
Якщо говорити про ідеального працівника, то нині дуже затребувані фахівці, які не просто юристи. Ці люди повинні розбиратися в бізнес-процесах, фінансовій звітності, маркетингу, психології та медіації, іноді — у політиці, а так само знатися на нових віяннях — блогінгу. Кожна фірма намагається урвати талант. Ваш юрист обов’язково повинен бути командним гравцем. Іноді в компанію приходить клієнт із 20-томною судовою історією. З фізичної точки зору, жоден фахівець самостійно не впорається з такими обсягами, тому робота в команді так важлива.
Для того щоб визначити, підходить вам людина чи ні, роботодавець може перекласти всі справи, пов’язані зі співбесідою та етапами її проходження, на рекрутингову фірму або ж сам навчиться HR-майстерності.
Саме правильно підібраний працівник допоможе уникнути такого явища, як «хостинг». В англійському юридичному жаргоні під цим мають на увазі раптове зникнення. Щоб уникнути таких осіб, експерти радять одразу після співбесіди оформляти юриста на стажування, а після підписувати строковий контракт із певними санкціями за порушення.

Вибрати пристойного юриста в нинішній час — майстерність, якої теж потрібно вчитися.
Матеріали за темою
Адвокатів минулого рятувала промова, а сучасних - стратегія, - Зейкан
в„–52 (1506), 26.12—31.12.2020
Відносини клієнта з адвокатом: чому вони бувають занадто тісні або токсичні
в„–49 (1503), 05.12—11.12.2020
Оформлення трудових відносин: вчимося на чужих помилках
в„–47 (1501), 21.11—27.11.2020
На велосипеді і з кішкою: як джерела підвищеної небезпеки фігурують у цивільному позові
в„–47 (1501), 21.11—27.11.2020
NextGen шукає тих, кого цікавлять традиції, досвід та неформальне спілкування
в„–47 (1501), 21.11—27.11.2020
Як витягти клієнта з бази Інтерполу — поради адвокатів
в„–47 (1501), 21.11—27.11.2020
Вийшов друком коментар до Закону про адвокатуру з оглядом практики ВС
в„–45 (1499), 07.11—13.11.2020
Як правильно використовувати в роботі адвоката електронні докази
в„–44 (1498), 31.10—06.11.2020
Нова ера у професійному становленні: чому адвокати повинні вчитися малювати?
в„–43 (1497), 24.10—30.10.2020
Адвокат Генріх Падва: Дуже мало хто вірить у чесну, сумлінну працю адвоката. Ось у чому біда!
в„–40 (1494), 03.10—09.10.2020
В.о. директора Інституту права КНУ Олена Орлюк: Університет жодною мірою не повинен бути авторитарним, але він має бути авторитетним
в„–40 (1494), 03.10—09.10.2020
Успішні адвокати розкрили секрет, як потрапити до телефонної книги клієнта
в„–37 (1491), 12.09—18.09.2020
Керуючий партнер Юридичної компанії «Касьяненко та партнери» Дмитро Касьяненко: Жодному зі своїх клієнтів я ніколи не пораджу йти у банкрутство
в„–37 (1491), 12.09—18.09.2020
Фраза «зловживати правом» стосується лише того, хто її вживає, — керуючий адвокат АБ «Євгена Пеліхоса» Євген Пеліхос
в„–31 (1485), 01.08—07.08.2020
Закон про адвокатуру систематизували правовими позиціями ВС
в„–31 (1485), 01.08—07.08.2020
Гнучкі хребет і розум є запорукою виживання в теперішньому світі. Як цього досягти — радить адвокат Марина Саєнко
в„–25 (1479), 20.06—26.06.2020
Як ораторське мистецтво допомагає у житті та під час судових засідань?
в„–22 (1476), 06.06—12.06.2020
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!