Адвокат самостійно визначає стратегію й алгоритм дій задля задоволення вимог та найкращого захисту клієнта. Отже, сам вирішує, які документи потрібно готувати й, відповідно, плату за які включати до рахунку.
Зокрема, як зазначила Велика плата Верховного Суду в постанові від 19.02.2020 (справа №755/9215/15-ц), адвокат може подати промову в судових дебатах, а також скласти запит щодо дати розгляду заяви, які прямо не передбачені Цивільним процесуальним кодексом. І це не свідчитиме про штучне збільшення обсягу робіт.
До того ж у ВП ВС нагадали, що суд у позовному провадженні має статус арбітра й не може діяти на користь будь-якої зі сторін. Це виключає ініціативу суду з приводу зменшення відшкодування витрат на професійну правничу допомогу без відповідних дій з боку іншої сторони.
Тому при вирішенні питання щодо певних видів правничої допомоги враховується пов’язаність їх із розглядом справи, обґрунтованість і розумність визначення в контексті обсягу заперечень, наданих протилежною стороною.
Втім, у КАС ВС мають іншу думку.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!