Для фізичних осіб-підприємців 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ, скасують обов’язок ведення книги обліку доходів та витрат.
Верховна Рада прийняла за основу проект закону № 2540 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців», передає «Закон і Бізнес».
Законопроектом пропонується внести зміни до окремих положень Податкового кодексу України, зокрема:
- Покращити електронну взаємодію з податковим органом. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, будуть також відображатися в електронному кабінеті.
- Визначити, що контролюючий орган повинен вести листування з платниками податків, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, чим значно будуть зменшені витрати державного бюджету та покращена взаємодія з платником податків.
- Скасувати вимогу подавати заяву на приєднання до договору про визнання електронних документів після реєстрації або оновлення ключів кваліфікованого електронного підпису.
- Запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків.
- Передбачити, що в електронному кабінеті повинні міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом.
- Спростити механізм доведення платником податків відсутності його відповідальності у разі помилок через технічний збій у роботі електронного кабінету. З цією метою скасувати необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.
- Скасувати вимогу обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та книгу обліку доходів та витрат, а також скасувати обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.
- З переліку функцій електронного кабінету платника податків виключаються функції, пов’язані зі здійсненням митної діяльності, що обумовлено розділенням податкової та митної служб України.
Матеріали за темою
40% держкомпаній були збитковими у 2023 році
08.05.2024
Аудит з перешкодами: чи допомагає суд добитися його проведення?
в„–6 (1564), 12.02—18.02.2022
За аудиторами наглядатиме новий орган
в„–6 (1356), 10.02—16.02.2018
Уряд хоче зобов’язати інтернет-магазини використовувати РРО
в„–4 (1354), 27.01—02.02.2018
Спрощенців поставлять на касовий лічильник?
в„–38 (1336), 07.10—13.10.2017
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!