Судді Печерського райсуду м.Києва вимагають усунути втручання в їхню професійну діяльність
На суддів Печерського районного суду м. Києва здійснюється незаконний тиск для відстоювання інтересів певних груп чи осіб, що є проявом неповаги до суддів, спробами їх дискредитаціі. Про це йдеться у зверненні суддів до Ради суддів України, Асоціації суддів України, Ради суддів загальних судів, Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Верховному Суду України, ВККС, текст якого друкує "Закон і Бізнес".
Звернення
до Ради суддів України
копії: Асоціація суддів України, Рада суддів загальних судів,
Адміністрація Президента України, Верховна Рада України,
Комітет з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України,
Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду
цивільних і кримінальних справ, Апеляційний суд м.Києва,
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (4.11.50), ратифікованої Верховною Радою 17.07.97, серед засобів захисту прав і свобод людини і громадянина особлива роль належить незалежному і безсторонньому суду (ст.6).
Окрім цього, гарантії незалежності й недоторканності суддів як носіїв судової влади та самостійності судів як судових органів визначено Конституцією та законами.
Разом із цим судді Печерського районного суду м.Києва доводять до вашого відома інформацію про факти протиправних випадків втручання в роботу суддів Печерського районного суду м.Києва шляхом застосування фізичного насильства та психологічного тиску на суддів, які набули системного та відвертого характеру.
Так, 21.01.2015 за місцем проживання судді Печерського районного суду м.Києва Царевич О.І. невідома особа завдала останній тілесних ушкоджень, наслідком чого стала травма правого плеча судді Печерського районного суду м.Києва Царевич О.І. При цьому вказаній особі достовірно була відома посада, на якій працює Царевич О.І.
Крім цього, 23.01.2015 суддею Печерського районного суду м.Києва Волковою С.Я. за місцем її постійного проживання при поверненні з роботи виявлено пошкодження замка тамбурних дверей, пошкодження двох замків вхідних дверей до помешкання та пошкодження самих дверей, про що було поінформовано органи внутрішніх справ, якими встановлено незаконне проникнення невідомими особами до житла судді Печерського районного суду м.Києва Волкової С.Я. При цьому наслідком проникнення до житла судді стало приведення житла до непридатного для нормального проживання стану та знищення і пошкодження особистих речей останньої.
Крім того, 27.01.2015 група невідомих осіб за адресою проживання (реєстрації) суддів Смик С.І., Гладун Х.А., Литвинової І.В. розвішала в під’їздах будинку плакати із зображеннями та написами, які ображають честь та гідність суддів, намагалася проникнути в житло останніх, при цьому протиправно чинила психологічний тиск, відверто демонструючи власну неповагу, закликаючи сторонніх осіб до вчинення насильницьких дій відносно суддів та їх родин, нехтуючи конституційними принципами незалежності й недоторканності суддів, шляхом погроз не тільки окремим суддям, а й всьому колективу суддів Печерського районного суду м.Києва порушила принцип, визначений ст.3 Конституції, згідно з яким людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
За вказаним фактом суддями Печерського районного суду м.Києва повідомлено Генеральну прокуратуру шляхом скерування заяви про скоєння злочину.
28.01.2015 невідомими особами вчинені аналогічні викладеним вище дії відносно судді Печерського районного суду м.Києва Мельника А.В. та 29.01.2015 — відносно судді Печерського районного суду м.Києва Білоцерківця О.А. за місцем їх проживання (реєстрації).
Судді Печерського районного суду м.Києва вважають, що в такий спосіб з боку окремих осіб на них чиниться незаконний тиск, який полягає в намаганні протиправно використовувати суди для відстоювання інтересів певних груп чи осіб непроцесуальним шляхом, що є проявом неповаги до суддів, бажання їх дискредитувати.
Намагання вчинити непроцесуальний тиск на суддів є прямим порушенням вимог закону щодо незалежності судів та суддів, який перешкоджає здійсненню незалежного правосуддя, а також з урахуванням об’єктивних фактів, які мають місце, несе потенційну загрозу життю та здоров’ю суддів та членам їхніх сімей.
Відповідно до положень закону «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Згідно з пп.1 та 2 Основних принципів незалежності судових органів, схвалених резолюціями №№40/32 та 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29.11.85 та 13.12.85, незалежність судових органів гарантується державою та закріплюється в Конституції або законах країни. Усі державні та інші установи зобов’язані шанувати незалежність судових органів та дотримуватися її. Судові органи вирішують передані їм справи безсторонньо, на основі фактів та відповідно до закону, без будь-яких обмежень, неправомірного впливу, спонукань, тиску, погроз або прямого чи непрямого втручання з будь-якого боку і хоч би з яких причин.
Стаття 6 конвенції передбачає, що метою забезпечення незалежності судової влади є гарантування кожній особі основоположного права на розгляд справи справедливим судом лише на законній підставі та без будь-якого стороннього впливу.
У висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету міністрів Ради Європи щодо стандартів незалежності судової влади та незмінюваності суддів зазначено, що незалежність суддів є передумовою верховенства права та основоположною гарантією справедливого суду. На суддів «покладається відповідальність за прийняття остаточного рішення стосовно життя людини, свобод, прав, обов’язків та власності громадян».
Незалежність судової влади забезпечує кожній особі право на справедливий суд і тому є не привілеєм суддів, а гарантією поваги до прав людини та основоположних свобод, що дає змогу кожній особі відчувати довіру до судової системи (рекомендація СМ/Rес (2010)12 КМ РЄ державам-членам щодо суддів).
Незалежність та недоторканність суддів гарантуються стст.126 і 129 Конституції, якими встановлено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Законом «Про судоустрій і статус суддів» визначено умови виконання професійних обов’язків суддями та правові засоби, за допомогою яких забезпечується реалізація конституційних гарантій самостійності судів та незалежності суддів.
Статтею 6 закону встановлено заборону втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповагу до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації в будь-якій формі з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду.
Згідно з ст.127 закону Рада суддів є вищим органом суддівського самоврядування, який розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань; звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до чч.1, 2 ст.134 закону судді, члени їхніх сімей та їхнє майно перебувають під особливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов’язані вживати необхідних заходів для гарантування безпеки судді, членів його сім’ї, збереження майна, якщо від судді надійде відповідна заява. Вчинені у зв’язку зі службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров’я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього, а також посягання на життя і здоров’я близьких родичів судді (батьків, дружини, чоловіка, дітей), погроза їм вбивством, пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.
Рішенням позачергового ХІІ з’їзду суддів «Про забезпечення незалежності суддів та підвищення авторитету судової влади України» від 26.09.2014 зобов’язано суди інформувати РСУ про випадки втручання в діяльність суду та суддів.
Зважаючи на неординарність вказаної ситуації, яка набуває систематичного характеру, вважаємо за необхідне повідомити РСУ для відповідного реагування, з метою координації дій на рівні керівників МВС, Генеральної прокуратури та, відповідно, на місцевому рівні, спрямованих на гарантування безпеки суддів, запобігання знищенню та пошкодженню майна суддів та членів їхніх сімей та усунення втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкоджати виконанню ним службових обов’язків.
З повагою
судді Печерського районного суду м.Києва:
Смик С.І., Білоцерківець О.А., Мельник А.В., Ільєва Т.Г., Литвинова І.В., Тарасюк К.Е., Вовк С.В., Карабань В.М., Соколов О.М., Середа К.О., Цокол Л.І., Волкова С.Я., Козлов Р.Ю., Остапчук Т.В., Москаленко К.О., Новак Р.В., Фаркош Ю.А., Кицюк В.П., Пилаєва М.К., Гладун К.А., Горкава В.Ю., Батрин О.В., Кирилюк І.В., Підпалий В.В., Матійчук Г.О.
Матеріали за темою
Коментарі
Так пан Петренко сам i е головний iнiцiатор тиску на суддiв. Що ж ви у нього питаэте? Не смiшiть людей!
Ну, а тепер спитати міністра юстиції, яким же чином судді в квартиру яких потрапили сторонні люди використовують свою недоторканість. Недоторканість - вона міфічна, суддю можуть побити і вдертись до н…