Как сторона обвинения не дает безнаказанно «препятствовать эффективному досудебному расследованию»
Вот. А мечтал ничего не писать. Прийти домой и в кровать. Не вышло. Увидел в новостях, что судью ВАКС привлекла к ответственности дисциплинарная палата ВРП по жалобе САП, поскольку он «препятствовал эффективному досудебному расследованию». А препятствие заключалось в том, что судья не стал ждать опоздавшего в заседание детектива.
Одразу на пам'ять прийшло, як про адвокатів нашої компанії детектив НАБУ писав, що ми своєю активною позицією шкодимо досудовому розслідуванню. Ми після цього так і стали називати одне одного — «шкідник досудового розслідування». Після спілкування з колегами з інших адвокатських об’єднань коло «шкідників» дуже зросло. І ось, до нашого кола фактично було приєднано суддю. Як то кажуть, з почином! Доброго шляху!
Сьогодні був у засіданні у ВАКС.
Детектив НАБУ звернувся з клопотанням про арешт майна третьої особи. Згідно з ч.2 ст.642 «Права та обов’язки третьої особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна». Але така дрібниця ніяк слідчого суддю не засмутила.
Детектив НАБУ забув додати до клопотання постанову про визначення групи детективів та постанову про визначення групи прокурорів. Ну забув і забув, нічого страшного. Слідчий суддя прийняв рішення проводити засідання за відсутності таких «дрібниць». Тільки звернувся з проханням до детектива надіслати їх на електронну пошту за можливості.
Як ви пам’ятаєте, клопотання про арешт майна третьої особи. Згідно з ч.5 ст.171 КПК «у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено».
Для підтвердження того, що клопотання було направлено протягом 48 годин, детектив надав копію квитанції з «Нової Пошти». А зараз прошу набрати повітря в груди. У квитанції не тільки не зазначено що саме направлялось (зазначена лише вага), так ще зазначено:
у графі «ВІД:»
Приватна особа
Прізвище Ім'я По-батькові (детектива)
Номер відділення та телефон
у графі «КОМУ:»
Приватна особа
Прізвище Ім'я По-батькові (одного з суддів ВАКС)
Номер відділення та телефон
Слідчий суддя прийняв і це. А чому б не прийняти. Бо пам’ятає, як його колега «перешкоджав ефективному досудовому розслідуванню», та не квапиться поповнити ряди шкідників.
А може даремно? Але це вирішувати кожному для себе.
Але справу свою сторона обвинувачення робить добре, та безкарно «перешкоджати ефективному досудовому розслідуванню» не дає. Мстива вона дуже, ось як.

Семен Ханін, адвокат, управляющий партнер юридической компании «АМБЕР», к.э.н., заслуженный юрист Украины, член правления Ассоциации адвокатов Украины
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!