В случае продления договора или разрешения паспорт маршрута продлевается автоматически
Недавно от отдельных представителей Нацполиции прозвучали замечания о необходимости разработки перевозчиками новых паспортов на маршрутах регулярных перевозок в случае, если срок их действия истекает в период действия военного положения в Украине. Считаю необходимым несколько прояснить указанный вопрос.
У п.41 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначено, що Договір або дозвіл, строк дії якого закінчується у період дії воєнного стану в Україні, вважається таким, дію якого продовжено на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Продовження строку дії договору можливе за згодою сторін та за умови підтвердження автомобільним перевізником спроможності виконувати зобов’язання відповідно до укладеного з ним договору.
У п.1.1 Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту, затвердженому наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.05.2010 №278 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 17.06.2010 за №408/17703) визначено, що цей Порядок встановлює вимоги до паспортів автобусних маршрутів регулярних та регулярних спеціальних перевезень, процедуру розроблення, погодження та затвердження таких паспортів.
Розділ IV Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту в діючій редакції має назву «Строк дії паспорта маршруту» та такий зміст:
«4.1. Паспорт автобусного маршруту регулярних спеціальних перевезень оформлюється на строк дії договору про перевезення пасажирів між замовником послуг та перевізником.
4.2. У разі продовження строку дії договору про перевезення паспорт маршруту регулярних спеціальних перевезень переглядається комісією, зазначеною в пункті 2.9 розділу II цього Порядку, на відповідність умовам перевезень. За результатами перегляду комісія складає акт про можливість подальшого застосування паспорта, який підшивається до паспорта маршруту. (п.4.2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства інфраструктури №932 від 19.11.2013)
4.3. Після складання акта про можливість подальшого застосування паспорта маршруту регулярних спеціальних перевезень він подається організатору перевезень для внесення відповідних змін до журналу обліку погоджених паспортів маршрутів регулярних спеціальних перевезень.
4.4. Паспорти маршрутів регулярних спеціальних перевезень з періодичністю не рідше ніж раз на два роки підлягають перегляду відповідними організаторами перевезень та уповноваженими підрозділами Національної поліції України на предмет відповідності відомостей, внесених до паспорта маршруту, вимогам безпеки та умовам перевезень. За результатами перегляду складається відповідний акт, який підшивається до паспорта маршруту (п.4.4 розділу IV із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства інфраструктури №932 від 19.11.2013)».
Пунктом 4 Змін до Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту, затверджених наказом Міністерства інфраструктури 19.11.2013 №932 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 5.12.2013 за №2061/24593), зазначено:
«У розділі IV: 1) пункт 4.1 виключити. У зв’язку з цим пункти 4.2—4.5 вважати відповідно пунктами 4.1—4.4».
Аналіз вказаних норм після зазначених вище змін показав, що строк дії паспорта маршруту регулярних перевезень (а не регулярних спеціальних перевезень) розділом IV Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту фактично не врегульовано.
Виявлення вказаного зумовило звернення з адвокатським запитом в Міністерство розвитку громад та територій в якому адвокат, партнер АО «Біднягін і партнери» Сагайдак А.В. просив надати на цей адвокатський запит інформацію про те, чи продовжується дія паспорту автобусного маршруту регулярних перевезень (а не спеціальних перевезень) приміського, який працює у звичайному режимі, розробленого 15.10.2018 на строк дії договору про організацію перевезень, якщо відповідний договір, строк дії якого закінчується у період дії воєнного стану в Україні, вважається таким, дію якого продовжено на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування?
Якщо дія такого паспорту автобусного маршруту регулярних перевезень продовжується, у відповіді вказати про можливість подальшого застосування паспорта автобусного маршруту регулярних перевезень.
Якщо відносно договору про перевезення строк дії якого закінчується у період дії воєнного стану в Україні, вважається таким, дію якого продовжено на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування — відповідний паспорт маршруту регулярних перевезень (а не спеціальних перевезень) має переглядатися, або має бути розроблено новий паспорт автобусного маршруту регулярних перевезень (не спеціальних) приміського, який працює у звичайному режимі у відповіді вказати про це окремо з посиланням на нормативно правовий акт, який регулює зазначене питання.
Міністерство розвитку громад та територій розглянуло адвокатський запит адвоката, партнера АО «Біднягін і партнери» Сагайдака А.В. та повідомило листом №20951/40/10-24 від 11.11.2024, що: «Положення Порядку, в редакції, чинній на сьогодні, взагалі не передбачають жодних строків дії паспортів автобусних маршрутів регулярних перевезень, адже передбачений цим порядком строк дії паспортів автобусних маршрутів стосується лише регулярних спеціальних перевезень».
Також заступник міністра Сергій Деркач в цьому ж листі з посиланням на ПКМУ від 29.04.2022 №512 доповнено Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджені ПКМУ від 18.02.1997 №176 (п.141), повідомив, зокрема, що у випадку продовження відповідного договору або дозволу чинність такого паспорта також автоматично продовжується.
Зазначена вище зібрана адвокатом інформація не віднесена до НПА, проте може бути врахована на загал тими, кого це стосується, а також у т.ч. може бути підґрунтям для внесення змін до Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту.
.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!