Безумовне зупинення судових проваджень щодо усіх мобілізованих осіб без зупинення перебігу строків давності може унеможливити їх притягнення до відповідальності, що суперечить завданню кримінального провадження.
Аби цього не сталося, група народних депутатів на чолі з Анастасією Радіною зареєстрували проєкт «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо особливостей притягнення до кримінальної відповідальності осіб, призваних на військову службу» (№13284), інформує «Закон і Бізнес».
Як зазначено у пояснювальній записці, станом на 29.04.2025 мобілізовано, зокрема, 54 обвинувачених у кримінальних провадженнях, в яких прокурори САП підтримують публічне обвинувачення. Це призвело до зупинення судового розгляду щодо них, а строки притягнення до кримінальної продовжують обраховуватися та спливати. Тож нардепи занепокоєні, що ці обвинувачені можуть уникнути кримінальної відповідальності, якщо строки давності закінчяться до поновлення судового процесу.
Тому пропонується доповнити ст.49 КК положеннями щодо зупинення перебігу давності щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, досудове розслідування якого здійснюється детективами НАБУ, та були призвані на військову службу.
Також вносяться зміни до ст.335 КПК, якими встановлюється, що зупинення судового провадження можливе тільки стосовно мобілізованих осіб, щодо яких підтверджена неможливість їх участі в судовому провадженні, в тому числі у режимі дистанційного судового провадження (відеоконференції), у зв’язку із безпосередньою участю такої особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.
Такі обставини мають підтверджуватися бойовим наказом (бойовим розпорядженням), виданим командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань.

Судове провадження зупинятиметься лише стосовно осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях. Фото ілюстративне.
Матеріали за темою
Катування після отримання доказів
03.06.2025
Що не так із рекордними заставами у WCC-провадженнях і як варто змінити підхід щодо їх внесення
16.05.2025
Закриття справи за строком давності унеможливлює встановлення винуватості особи — Черкаський АС
12.05.2025
Доводити невинуватість нововиявленими обставинами слід протягом 3 місяців від їх виявлення — ВС
24.04.2025
Процесуальні документи, які підтверджують повноваження в певної особи, не є доказами — ВС
23.04.2025
Вирок уперше готував ШІ в суді Нідерландів
16.04.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!