Алгоритми штучного інтелекту виявлятимуть потенційних убивць серед уже засуджених на Туманному Альбіоні злочинців. Критики назвали цей проект моторошним та антиутопічним.
Як повідомляє Guardian, проект було замовлено офісом колишнього прем’єр-міністра Ріші Сунака. Спочатку він називався «проектом прогнозування вбивств», але його назва була змінена на «обмін даними для покращення оцінки ризиків», інформує «Закон і Бізнес».
Алгоритми аналізуватимуть закономірності в даних про злочини, скоєні до 2015 року, на основі офіційних джерел, серед яких Служба пробації та поліція міста-графства Великий Манчестер на північному заході Англії.
Згідно з офіційною інформацією, використовуватимуться особисті дані тих, хто мав бодай одну судимість. Проте правозахисники стверджують, що аналізовані дані включають інформацію про людей, які ніколи не були засуджені, наприклад, жертви домашнього насильства і або ті, хто вчиняв спробу суїциду або займався селфхармом (самопошкодженнями).
Як пише Telegraph, оброблена інформація включає імена, дати народження, стать, етнічну приналежність та ідентифікаційні номери людей у національній поліцейській базі даних.
Розділ про типи особистих даних, які поліція передає уряду, включає не лише інформацію про кримінальні злочини, а й, наприклад, вік, коли людина вперше стала жертвою (зокрема сімейного насильства) і коли вперше контактувала з поліцією. Передаються і такі чутливі дані, як інформація про психічне здоров’я, залежність, спроби суїциду, інвалідність та інші «маркери здоров’я, які, ймовірно, мають значну цінність для прогнозування».
У британському Мін’юсті стверджують, що проект має виключно дослідницький характер. Крім того, Служба пробації та в’язниць вже використовує інструменти оцінки ризиків, і цей проект перевірить, чи покращиться оцінка ризиків з додаванням нових джерел даних, включаючи дані поліції.
До речі, схожа ідея покладена в основу бойовика Стівена Спілберга «Окрема думка», де потенційних злочинців визначають на підставі висновків спеціально підготовлених екстрасенсів.

Затримувати потенційного злочинця на підставі думки ШІ не будуть, але наявність ризиків врахують під час виконання покарання.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!