«Ось поясніть, чому ми відправляємо кораблі Чорноморського флоту рф на модернізацію не на заводи у Севастополі, а до країн НАТО? Адже на заводах Севастополя працюють у тому числі громадяни рф!».
У такий спосіб Петро Порошенко агітував за завантаження власного заводу в Севастополі у 2013 році, в прямому ефірі на радіо «Ехо Москви», інформує «Закон і Бізнес».
«Ми звернули увагу рф на це питання, і нам пообіцяли розібратися із цим питанням», — пояснив він, зазначивши, що з російським урядом ведеться діалог і у Москві з розумінням ставляться до цих звернень.
«Не об’єднавшись, авіабудівництво України і росії не здатне конкурувати з Америкою та Європою: те саме стосується і суднобудівництва — це галузі, які потрібно об’єднувати», — наголосив П.Порошенко. Хоча на той час українське суспільство виступало проти «тайожного союзу», а ратувало за скорішу євроінтеграцію України.
Експерти нагадують, що на той час П.Порошенко тотально залежав від росії бізнесом та заробітками у рф. У 2010 року Порошенко П.О. став володільцем майже 90% акцій ПАТ «Севморзавод» через ПАТ ЗНКІФ «Прайм Ессетс Кепітал» та компанію нерезидента Vernon Holdings Ltd. Як відзначають експерти, маючи контроль над заводом, продовження розміщення чф рф у Криму та підтримання економічних відносин з рф, було вигідно П.Порошенку задля отримання власного прибутку зокрема на невигідних, в тому числі таких що загрожують державі Україні умовах.
Як повідомлялося, керівник ПАТ «Севморзавод» К.Картошкін під час окупації Криму в 2014 році здійснив «визнання російської влади», сприяв її діяльності, зокрема надавав інформацію про фінансовий стан заводу на вимогу Міністерства промисловості та торгівлі рф. Крім того, П.Порошенко призначив К.Картошкіна керівником одного з найбільших державних військових заводів — «Зоря-Машпроект».
За оцінками експертів, тим самим, П.Порошенко насамперед переймався економічними та політичними інтересами рф і виправдовував Харківські угоди, укладені в квітні 2010 року, якими ще на 25 років було продовжено перебування російського флоту в Криму.
Як зазначають експерти, тим самим він поширював російські наративи на шкоду державній та інформаційній безпеці України, надаючи допомогу рф в проведенні підривної діяльності проти України, що призвело до укладення Угоди від 21.04.2010 (Харківської угоди) між Україною та рф, що спричинило нарощування особового складу, модернізацію військ, озброєнню, що були використані для окупації АР Крим та подальшого повномасштабного вторгнення рф до України. Тобто, «П.Порошенко зробив усе для вторгнення рф в Україну та окупації Криму в 2014 році».
Перед тим, як повідомлялося, всупереч рішення РНБОУ, під час візиту до Москви в жовтні 2009 року П.Порошенко на посаді міністра закордонних справ здав ЧФ росії, домовився із Лавровим та заклав основи для окупації Криму.
Також експерти нагадують, що у період перебування на посаді міністра закордонних справ П.Порошенко безпосередньо приймав участь у процесах, що передували укладенню Харківських угод, наслідки яких спричинили підрив обороноздатності України, втрату контролю над Чорноморським флотом, окупацію росією Автономної Республіки Крим та початок військової агресії проти України. Адже він брав активну участь в інформаційній та правовій легалізації Харківських угод, зокрема, публічно називаючи ці угоди «мистецтвом компромісу».
Зокрема, свій перший візит у статусі міністра закордонних справ П.Порошенко здійснив саме до Москви — 23.10.2009. І його слова під час прес-конференції вочевидь суперечать рішенню РНБОУ від 16.05.2008 «Про заходи щодо забезпечення розвитку України як морської держави», зокрема пп. «д», «е» п.16, які передбачали «підготувати у двомісячний строк та забезпечити внесення в установленому порядку законопроекту щодо припинення з 2017 року дії міжнародних договорів про тимчасове перебування на території України Чорноморського флоту Російської Федерації».
«Я хотел бы задекларировать совершенно ответственно: Киев как и Москва не хотят пересмотра базовых соглашений по Черноморскому флоту», — відповів П.Порошенко на запитання журналіста (див. відео).
Нагадаємо, шо наразі триває національний збір підписів громадян під петицією з вимогою накласти санкції на П.Порошенка, як політика та діяча, який підозрюється у державній зраді, торгівлі з рф у війну та є співзасновником «Партії регіонів». Лише за два тижні цю петицію підтримали майже 17,5 тис. українців із необхідних 25 тис.
Матеріали за темою
Відповідальність за обхід санкцій в Україні: як це працює зараз та що змінить президентський проєкт
16.04.2025
Справу Порошенка веде кращий слідчий
01.04.2025
Ухилянт Шабунін вчергове поширив брехню
22.03.2025
ЄСПЛ відмовив Порошенку
07.03.2025
«ЦПК» змінює орієнтацію та чекає на санкції
01.03.2025
Невдоволення «УП» може бути пов’язано з можливими санкціями відносно її власника — експерти
24.02.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!