Україна має амбітну мету — зменшити розрив в оплаті праці жінок та чоловіків до 2030 року з 18,6% до 13,6%, і Уряд працює над її досягненням. Про це повідомила заступник міністра економіки Тетяна Бережна
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМУ.
За словами заступника міністра економіки, проблема нерівності в оплаті праці чоловіків та жінок є актуальною для всіх країн світу без винятку. В Україні схвалено Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яка має амбітну мету — зменшити гендерний розрив з 18,6% до 13,6%, наблизившись до середнього показника країн ЄС. І для її досягнення передбачений комплекс заходів.
«Мінекономіки розроблено новий сучасний Трудовий кодекс, який забезпечить гнучке працевлаштування для жінок. Ми збільшуємо види трудових договорів — до восьми, в тому числі легалізуємо надомну, дистанційну, сезонну роботу. Також закріплюємо право жінок і чоловіків на рівну оплату праці за аналогічну або рівноцінну роботу, забезпечуємо рівне право кожного з батьків на відпустку по догляду за дитиною, скасовуємо непотрібні норми, такі як заборона вагітним жінкам їздити у відрядження. Таким чином, жінкам буде легше поєднувати роботу та материнство і вони будуть більш конкурентоспроможними на ринку праці», — зазначила Т.Бережна.
Також Уряд впроваджує грантові програми для розвитку жіночого підприємництва, зокрема для ветеранок, дружин ветеранів та полеглих захисників, програму «Створюй!» — для власниць переробних підприємств. Нині 57% переможців програми «Власна справа» та 55% отримувачів грантів для ветеранів, ветеранок та другого з подружжя — жінки.
Окрім того, діють програми сприяння працевлаштуванню, навчання та перенавчання, завдяки яким жінки можуть опанувати нову, актуальну на сьогодні професію. Здобути новий фах або підвищити кваліфікацію можна отримавши ваучер на навчання, які видає Державна служба зайнятості. З 23 тисяч українців, які отримали ваучер цього року, 72% — жінки.
.
Матеріали за темою
У жовтні споживча інфляція становила 9,7%
12.11.2024
Полякам хочуть повернути недільний шопінг
31.10.2024
Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 13%
31.10.2024
За 2024 рік ВВП зріс на 4,5%
21.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!