Член ВККС, а нині — заступник голови комісії Олексій Омельян, який брав участь у «рибалці» разом із суддею Олексієм Тандиром, стверджував у суді, що останній не перебував у стані сп’яніння.
Про це він повідомив під час допиту в якості свідка під час слухань справи О.Тандира у Святошинському районному суді м.Києва, повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на Watchers.media.
«25-го травня Олексій подзвонив і запропонував до нього приїхати на риболовлю. На озері ми провели 7—10 хв., комарів було дуже багато», – розповів свідок, в подальшому відтворивши інформацію, яку озвучив попередній свідок.
На запитання прокурора, чи придбавалися алкогольні напої, О.Омельян указав, що так, «Ярослав придбав якийсь алкоголь, я навіть не знаю, яку торгову марку».
Далі О.Омельян повідомив, що у будинку було «ще дві чи три людини», але він «займався тільки тим, що намагався нарізати продукти і повечеряти». «Я не бачив, що за столом хтось вживав алкогольні напої», — заявив О.Омельян.
Також він сказав, що поїхав сам, набагато раніше виїжджав, але на той момент «в автівці Тандира не бачив ніяких алкогольних напоїв». Крім того, стверджував, що «не було нічого чутно від Тандира [ознаки алкогольного спʼяніння]. Він абсолютно нормальна людина був».
Водночас, з погляду стороннього спостерігача, доволі дивно виглядає, що член ВККС, який мав би бути взірцем доброчесності, оскільки пройшов сувору перевірку цієї якості за участю міжнародних експертів, ні одразу після трагічного ДТП, ні потім жодним словом публічно не засудив вчинок приятеля по рибалці й взагалі не вимагав для нього справедливого покарання.
Не менш сумнівними є й твердження, що кампанія із 6 чоловіків придбали алкоголь, але повечеряли «на суху».
Крім того, інший свідок — згаданий О.Омельяном Ярослав Огнев’юк — показав, що коли наприкінці вечірки вже їхали до його будинку за кермом автомобіля О.Тандира був О.Омельян, а О.Тандир сидів на пасажирському сидінні поруч з водієм. «Десь об 23:30 ми вже були у мене», — пояснив свідок, що не узгоджується із показами доброчесного члена ВККС О.Омельяна про те, що він поїхав значно раніше.
Також привертає увагу той факт, що «спонтанна рибалка» відбувалася у четвер, наприкінці робочого дня. Що робив за 60 км від Києва член ВККС О.Омельян, залишається під питанням, як і «доброчесність» його показань у суді.
Нагадаємо, що це не перший скандал навколо нового складу ВККС. Як відомо, наприкінці березня цього року ВККС звільнила зі свого складу та позбавила посади очільника Романа Ігнатова, якого спецслужби викрили у наявності російського громадянства.
Також у складі ВККС залишається ще один імовірний носій громадянства рф — Сергій Чумак. Згідно з офіційною біографією, він до 12.11.1996 навчався у Ростовському державному університеті і як його випускник мав проходити практику. Тож, вірогідно, був працевлаштований у правоохоронних органах чи органах юстиції рф. Адже пізніше під час працевлаштування в Україні не пред’явив трудову книжку, де ці факти могли бути відображені,.
Крім того, журналісти виявили, що член ВККС, а раніше суддя Тернопільського апеляційного суду у відставці Галина Шевчук свого часу розглядала апеляції підприємства, в якому працював її чоловік. А у 2022 році колегія Тернопільського АС відкрила провадження у справі №607/21208/21 за скаргою адвоката Тетяни Середзінськоі, яка є… донькою судді.
Поки що без реагування комісії залишається й виявлений журналістами факт фейкового наукового ступеня «Доктора філософії в галузі права» у члена ВККС Володимира Луганського (див «Доктор в сфері…», «ЗіБ» від 08.08.2024). Ба більше, було встановлено, що за цей липовий науковий ступень він ще й отримував доплати в розмірі 15% до посадового окладу.
З цього напрошується риторичне питання: чи можуть оцінювати доброчесність інших ті, хто сам далекий від поняття доброчесної поведінки?
Олексій Омельян під час допиту як свідка у «справі Тандира», яку розглядає Святошинський районний суд м.Києва. Фото: Watchers
Матеріали за темою
Коментарі
Ключове в цьому реченні: "придбали алкоголь...". А потім що, дивилися на пляшку?
Хто автор цієї публікації? Цікаве твердження про неможливість повечеряти "на суху". Цікаво подивитися на запухше лице від щоденної "вечері" автора публікації. Якщо ти мене чуєш - …