Часто у нас виникає спокуса пожертвувати сном заради роботи. Ось тільки страждає від цього здоров’я і робота. А в яких європейських країнах найкраще дотримується режим роботи та сну?
Нещодавнє дослідження, проведене компанією MattressNextDay, показало, що в середньому європейцям вдається спати близько 7 години на добу, пише «Закон і Бізнес» з посиланням на Euronews.
Дослідники відзначають, що це число варіюється залежно від таких факторів, як баланс між роботою та особистим життям, якість повітря та кількість денного світла. При цьому співробітники, які працюють 4 дні на тиждень замість 5, виграють годину нічного сну.
У ході дослідження аналізувалися дані з 36 європейських країн для того, щоб визначити, в яких із них баланс між роботою і сном кращий, а в яких гірший. Оскільки, на думку фахівців, «баланс між роботою та сном — це ключ до продуктивності та здоров’я».
Виявилося, що найоптимальніший режим роботи та відпочинку - Нідерланди. Згідно з дослідженням Science Advances 2016 року, нідерландці сплять у середньому 8 годин та 5 хвилин, а робоче навантаження — одне з найменших — у середньому по 32,2 години на тиждень.
Обидва ці фактори пояснюють, чому саме у Нідерландів один із найвищих показників задоволеності роботою (вище лише у Фінляндії, Данії та Ісландії), згідно з нещодавнім звітом аналітичної компанії Gallup. Це, у свою чергу, допомагає компаніям уникати плинності кадрів та додаткових витрат на повторний найм та навчання.
Одна зі звичок, яка, мабуть, допомагає нідерландцям дотримуватися правильного режиму, — пити ранкову каву на вулиці, щоб увібрати якомога більше раннього сонячного світла. Така практика допомагає регулювати циркадний ритм та підвищує якість сну, збільшує продуктивність діяльності.
В Австрії також дуже хороший показник балансу між роботою та сном: у середньому австрійські співробітники працюють 33,6 години на тиждень, а сплять, за даними MedUni Wien, сім—вісім годин. У цій країні не лише відносно короткий робочий тиждень, а й значно обмежені понаднормові, а деякі компанії пропонують гнучкий графік роботи.
На протилежному кінці рейтингу — Туреччина, Сербія та Чорногорія. Турки працюють найбільше в Європі, середня тривалість робочого тижня в країні становить 44,2 години, тому часу на відпочинок та розслаблення залишається замало.
Чорногорія посідає друге місце в Європі за тривалістю робочого тижня — в середньому 43,4 години. Це частково пояснюється культурою праці, що склалася у країні під впливом балканських традицій, у якій цінується старшинство та ієрархічні структури. Їм непросто відмовитися від понаднормової праці, роботи у свята та вихідні, виконання завдань, що виходять за межі посадових обов’язків. В результаті сон та відпочинок часто відходять на другий план.
Якщо не висипатись, працюючи ночами, то важко буде втриматися, щоб не заснути на робочому місці.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!