У Києві здійснюється посилений лабораторний контроль стану та якості води. В «Київводоканалі» зазначають, що відхилень від нормативів не фіксується. Однак напрацьовані різні алгоритми оперативного реагування, якщо ситуація змінюватиметься.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМДА.
«Підприємство здійснюватиме додаткове очищення пилоподібним активованим вугіллям. Про це на сьогоднішньому преcбрифінгу заявив голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Олег Лисюк.
За його словами, система водопостачання диверсифікована, не залежить від одного джерела та передбачає різні конфігурації заміщення того чи іншого об’єкта, тому перспективу, коли Київ залишиться взагалі без води, не допускають.
«Наразі вода в районі водозабору стабільної якості, утім фахівці «Київводоканалу» відбирають проби не лише на водозаборі Деснянської водопровідної станції. Крім того, наші фахівці виїжджають для відбору проб у контрольних точках у селах Пухівка та Літки на Київщині, щоб оперативно відстежувати ситуацію. Ми відпрацьовуємо всі можливі сценарії і моделюємо різні ситуації, в яких доведеться працювати. Підкреслю, що песимістичний сценарій розвитку подій наразі малоймовірний», – сказав Олег Лисюк.
На сьогодні перевищень за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не виявлено.
«Звісно, застосування технологій дозволяє ефективно очищати. Однак із превентивною метою впроваджуємо технологію посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, який ефективно усуває органічні забруднення та неприємні запахи. Це не лише допомагає в поточній ситуації, а й може застосовуватися у ймовірних надзвичайних випадках. Необхідні реагенти для додаткового очищення допомагають придбати міжнародні партнери з ЮНІСЕФ», – зазначив керівник «Київводоканалу».
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!