Звернення прокурора з позовом після затвердження судом угоди про визнання винуватості в розумінні ч.4 ст.474 КПК не є наслідком її укладення та затвердження, а є реалізацією прокурором своїх повноважень в інтересах держави.
На цьому акцентував Касаційний кримінальний суд, залишаючи без змін попередні рішення у справі №569/730/22, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі начальника комунального автотранспортного підприємства було визнано винуватим та призначено узгоджене покарання за ч.1 ст.367 КК у виді обмеження волі на строк 1 рік 6 місяців. Звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.
Як встановили суди попередніх інстанцій, він під час укладення з ФОП договорів купівлі-продажу вантажного автомобіля та кузову вантажного автомобіля не організував та не забезпечив вивчення цінової пропозиції товару, внаслідок чого було придбано товари за завищеними цінами, чим завдано істотної шкоди інтересам КАТП на загальну суму 227,5 тис. грн.
У касаційній скарзі засуджений стверджував, що укладена з прокурором угода про визнання винуватості не відповідала його внутрішній волі та що на момент укладення цієї угоди він не розумів наслідків її укладення (зокрема, суд першої інстанції не роз’яснив йому, що на підставі цього вироку з нього будуть стягуватися вказані збитки).
Апеляційний суд дійшов висновку про відсутність порушень судом першої інстанції вимог КПК під час затвердження угоди, із чим погодився ККС.
Адже як під час укладення угоди про визнання винуватості, так і під час її затвердження судом першої інстанції інтереси засудженого представляв захисник за його вибором, який забезпечував надання йому правової допомоги. Пред’явлене обвинувачення містило інформацію про розмір заподіяної шкоди, адже це є обов’язковою ознакою інкримінованого кримінального правопорушення (службова недбалість).
Колегія суддів ККС вказала, що подальше звернення прокурора з позовом про стягнення шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, в інтересах держави після затвердження судом угоди про визнання винуватості не є порушенням КПК, оскільки визначені в КПК умови угоди про визнання винуватості не обмежують стягнення шкоди на підставах, визначених відповідними нормами ЦК, зокрема ст.1166 ЦК.
Чтобы не пропустить новости судебной практики, подписуйтесь на Телеграм-канал «ЗиБ». Для этого кликните на изображение.
Матеріали за темою
Чи використовуються всі можливості для дотримання прав особи в СДР (in durentia) - думка адвоката
30.09.2024
Майно або воля: корупціонерам запропонують віддати все заради умовного покарання — проект
18.09.2024
Опосередкований ВАКС, або Намагання відмінити судовий контроль на досудовому розслідуванні взагалі
16.09.2024
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
09.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!