Адвокат, який здійснює представництво інтересів юридичної особи, також має вважатися захисником у розумінні статті 45 Кримінального процесуального кодексу. Відповідне уточнення цієї статті пропонує проект закону №11443.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НААУ.
Йдеться про проект «Про внесення змін до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих актів щодо приведення у відповідність з міжнародними стандартами відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень».
Сам проект ставить за мету кардинально змінити підхід до притягнення до відповідальності юридичної особи за вчинення від її імені або в її інтересах кримінального правопорушення. Для цього серед іншого вносяться деякі зміни до КПК, які регламентують можливість організації кримінального провадження щодо застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб у спеціальному порядку, тобто окремо від кримінального переслідування фізичних осіб.
Для цього, зокрема, пропонується закріпити окремою статтею 483-2 КПК особливості участі представника, захисника у кримінальному провадженні щодо застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб у спеціальному порядку.
На думку авторів ініціативи, участь представника юридичної особи у таких провадженнях є обов’язковою. Представники повинні користуватися правами та обов’язками осіб, які відносяться до сторони кримінального провадження з боку захисту. Представником не може бути особа, яка має або мала будь-який процесуальний статус у цьому кримінальному провадженні. Представник має право використовувати засоби захисту, передбачені КПК та іншими законами, з метою забезпечення реалізації законних інтересів юридичної особи.
Пропонується визначити, що одночасно брати участь у досудовому розслідуванні та судовому розгляді можуть не більше пʼяти представників юридичної особи.
Представник може бути залучений юридичною особою до участі у кримінальному провадженні з моменту винесення прокурором, слідчим за погодженням з прокурором, постанови про здійснення кримінального провадження щодо застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб у спеціальному порядку.
Також у разі відсутності представника проект передбачає процедуру його залучення на такі випадки. Слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити захисника для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні. Постанова (ухвала) про доручення призначити захисника негайно направляється відповідному органу (установі) і є обов’язковою для негайного виконання. Відмова від захисника не прийматиметься.
.
Матеріали за темою
Чи використовуються всі можливості для дотримання прав особи в СДР (in durentia) - думка адвоката
30.09.2024
Майно або воля: корупціонерам запропонують віддати все заради умовного покарання — проект
18.09.2024
Опосередкований ВАКС, або Намагання відмінити судовий контроль на досудовому розслідуванні взагалі
16.09.2024
Завдяки незалежності інституту адвокатура довела свою готовність до випробувань, - голова НААУ
10.09.2024
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
09.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!