Як перетворити вислів Лесі Українки або Григорія Сковороди на пароль, який надійно захистить ваші дані? І головне - як запам’ятати складний пароль? Правила Кібербезпеки підготували в НБУ та Держспецзв’язку.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.
Використовуйте для створення паролів фрази — це можуть бути цитати, рядки з віршів, пісень, ваші потаємні мрії, плани, важливі для вас думки тощо. Також зверніть увагу на наступні приклади створення комбінацій паролів з використанням фраз:
Варіант 1. Використовувати перші літери кожного слова знайомої фрази як основу комбінації для пароля. Наприклад, якщо з фрази «КіберПес любить гризти капці та одяг!» обрати перші літери слів і додати спеціальні символи та цифри вийде така комбінація: Kplgkto!24#.
Варіант 2. Використовувати всю фразу як пароль. Наприклад, якщо за основу для пароля взяти афоризм Лесі Українки «Без надії сподіваюсь», може вийти така комбінація: BezNadiiSpodivaius, до якої необхідно також додати спеціальні символи та цифри.
Варіант 3. Поєднувати перші склади чи частини кількох слів фрази. Наприклад, якщо з афоризму Григорія Сковороди «Бери вершину і матимеш середину» взяти перші склади слів та додати спеціальні символи та цифри, вийде такий пароль: BeVerMaSer24!#.
Як додавати цифри та спеціальні символи до паролів, щоб їх також легко було запам’ятати?
Замініть ті чи інші літери фрази, яку ви використовуєте для створення пароля на спеціальні символи та цифри за тільки відомою вам схемою. Наприклад, літеру «о» замінювати на знак «%» тощо.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!