Проблема безпритульних та залишених напризволяще тварин гостро стояла ще до війни, але зараз вона безумовно стала серйознішою. Й шукати її вирішення слід у контексті європейських вимог.
Для цього група нардепів зареєструвала проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення їх у відповідність до вимог Європейської конвенції про захист домашніх тварин» (№11328), повідомляє «Закон і Бізнес».
На думку нардепів, необхідно проводити інформаційно-просвітницьку роботу із особами, що мають або планують завести домашню тварину щодо ступеню відповідальності за умови, в яких утримується тварина; небезпеки, яка зумовлюється надлишковою кількістю домашніх тварин та регулювання їх чисельності гуманними методами.
Також проект регулюватиме розведення домашніх тварин для комерційних та некомерційних цілей. Водночас таку діяльність буде заборонено для звичайних власників, яких зобов’яжуть «запобігати неконтрольованому, тобто поза племінними розплідниками, кінологічними, фелінологічними організаціями (клубами), розмноженню домашніх тварин, у тому числі шляхом стерилізації та кастрації».
Пропонується заборонити, зокрема, використовувати домашніх тварин у рекламі, розвагах, на виставках, у змаганнях та інших подібних заходах, якщо організатор не створив належних умов. Також під табу потраплять будь-які хірургічні втручання в екстер’єр тварини — купірування хвоста чи вух, позбавлення голосу, видалення зубів і пазурів тощо.
Крім того, тварин не можна буде примушувати до перевершення своїх природних можливостей чи сил шляхом застосування штучних допоміжних засобів, які спричиняють ушкодження чи викликають біль, страждання або пригнічення.
А на органи місцевої влади буде покладено, серед іншого, обов’язок з вилову безпритульних або залишених напризволяще тварин з метою їх стерилізації з подальшою передачею до притулків. Причому, вочевидь, місцевій владі ще доведеться пошукати гроші на виконання цього обов’язку, а також на просвітництво та допомогу притулкам.

Домашніх тварин заборонять тримати на прив’язі довше 12 годин поспіль, після чого їх слід відпускати погуляти хоча б на годину.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!