Вчинення процесуальних дій та ухвалення суддями (суддею) під час перебування в нарадчій кімнаті по кримінальному провадженні судових рішень в інших справах, слід вважати порушенням таємниці наради суддів.
На це звернув увагу Касаційний кримінальний суд, скасовуючи ухвалу апеляційного суду про залишення без задоволення заяви про перегляд за нововиявленими обставинами у справі №1-292/11, повідомляє «Закон і Бізнес».
У касаційній скарзі засуджений ставив питання про скасування ухвали апеляційного суду через істотне порушенням вимог кримінального процесуального закону. Адже суддями місцевого суду була порушена таємниця нарадчої кімнати, а під час перегляду вироку в апеляційному порядку ці обставини суду апеляційної інстанції не були відомі. Також наголошувалося на неможливості розгляду провадження колегією суддів апеляційного суду в наявному складі.
Своєю чергою, ККС зазначив, що КПК не містить заборон щодо участі судді під час розгляду кримінального провадження за нововиявленими обставинами, якщо такий суддя брав участь у цьому кримінальному провадженні під час досудового розслідування, розгляді у судах першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, а також раніше розглядав інші заяви учасника провадження про перегляд певного рішення за нововиявленими чи виключними обставинами.
Водночас, у заяві про перегляд за нововиявленими обставинами стверджувалося, що після видалення до нарадчої кімнати для ухвалення вироку двоє суддів, які входили до складу колегії, брали участь у розгляді інших справах, які були у провадженні суду першої інстанції, й ухвалювали процесуальні рішення.
ККС зауважив, що апеляційний суд мав встановити наявність або відсутність фактів не лише внесення судових рішень до ЄДРСР, а й проведення судових розглядів або вчинення процесуальних дій суддями під час перебування в нарадчій кімнаті в інших справах.
Й при винесенні рішення мав керіватису висновком, викладеним у постанові об’єднаної палати ККС від 24.02.2020 (справа №128/2455/15-к). Зокрема, про те, що на підставі ч.1 ст.412 КПК таке порушення таємниці наради суддів може бути визнано істотним лише у разі коли воно за своїм характером та з огляду на обставини конкретної справи перешкодило або могло перешкодити суду ухвалити законне та обґрунтоване рішення, тобто в тих випадках, коли вказане порушення обґрунтовано ставить під сумнів незалежність і неупередженість суддів (судді) при обговоренні та ухваленні відповідного судового рішення, постановити законне та обґрунтоване судове рішення.
Закон і Бізнес

Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!