У непрацездатних членів сім’ї померлого судді фактично відсутні підстави для звернення до територіальних органів ПФУ із заявами про отримання пенсії по втраті годувальника та допомоги на поховання.
На таку прогалину в регулюванні звернув увагу нардеп Геннадій Вацак, зареєструвавши проект «Про внесення зміни до статті 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№9583), повідомляє «Закон і Бізнес».
Ним передбачено уточнити на законодавчому рівні порядок отримання членами сім’ї судді, який отримував довічне щомісячне утримання, пенсії по втраті годувальника та допомоги на поховання, у разі його смерті.
Зокрема, ст.142 закону пропонується доповнити новою частиною, в якій вказати, що непрацездатні члени сім’ї померлого судді у відставці мають право при законних на те підставах на призначення пенсії при втраті годувальника виходячи із суми призначеного щомісячного довічного грошового утримання на день смерті судді та відсотковому відношенні, передбаченому ст.37 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 № 1058-IV.
Також їм має бути виплачена допомога на поховання у розмірі двомісячного щомісячного довічного утримання, яке склалось на момент смерті, відповідно до вимог стст.6, 38, 53 закону №1058-IV.
Як зазначає нардеп, постановою правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці територіальними органами Пенсійного фонду України» від 25.01.2008 № 3-1 затверджено відповідний порядок. Але він лише передбачає можливість подання непрацездатними членами сім’ї померлого судді відповідних заяв на отримання пенсії по втраті годувальника та допомоги на поховання. Натомість, не містить жодних пунктів щодо визначення розміру такої пенсії та допомоги на поховання.
Наразі члени сім’ї змушені захищати своє право на пенсію при втраті годувальника через суди.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!