30.05.2023 12:09
Через надто тривалу процедуру виконавчого провадження на складах митниць накопичується конфісковане майно, а згодом держава отримує хіба що десяту частину від його реалізації.
Цю проблему пропонується вирішити, прийнявши проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання судових рішень про конфіскацію майна, що тимчасово вилучалось у справах про порушення митних правил» (№9336), повідомляє «Закон і Бізнес».
Як пояснює свою ініціативу нардеп Володимир Крейденко, під час роботи з вилученим митницями майном, щодо якого прийнято рішення суду про конфіскацію, державні виконавці не вживають заходів примусу. Адже таке майно вже вилучено у порушника та перебуває на складі митниці.
Фактично робота державного виконавця полягає в описі та арешті конфіскованого майна, визначенні зберігача такого майна, призначенні оцінки майна та здійсненні низки інших заходів, передбачених процедурою виконавчого провадження. Але всі ці процедури вже були здійсненні митниками, й по суті відбувається дублювання дій двох державних органів.
Тому пропонується передати митникам функції та повноваження щодо виконання рішень суду в частині розпорядження конфіскованим майном, що вилучається митними оганами. Адже такий механізм працював до 2001 року, за якого розпорядження всіма видами майна, що вилучається при перетині держаного кордону України, у тому числі конфіскованим за рішенням суду, здійснювалося безпосередньо митницями.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!